بیش از ۸۶ هزار خانواده جانباز و ایثارگر از خدمات بنیاد شهید استفاده می کنند

جمال اسدی گفت : درسطح استان ایلام تعداد ۱۳ هزار و دویست جانباز وجود دارد و بیش از ۸۶ هزار خانواده جانباز و ایثارگر از خدمات بنیاد شهید استفاده می کنند.

جمال اسدی گفت : درسطح استان ایلام تعداد ۱۳ هزار و دویست جانباز وجود دارد و بیش از ۸۶ هزار خانواده جانباز و ایثارگر از خدمات بنیاد شهید استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ظهر امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ماه مدیر کل بنیاد شهید استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن برگزار شد اظهار داشت: امروز خبرنگاران در بیت الشهدا حاضر شدند و همانطور که شهدا به قشر خاصی تعلق ندارد و متعلق به کل جامعه هستند، بیت الشهدا نیز مکانی برای اقشار مختلف جامعه است.

جمال اسدی با بیان اینکه هر چه علم و سواد رسانه ای در جامعه بیشتر شود ، دستاوردهای انقلاب و نظام بهتر در اختیار مردم قرار می گیرد ،افزود: رسانه ها با فعالیت های چشمگیر و تولید محتوا در راستای به نمایش گذاشتن فعالیت دولتها گام بر می دارند و دستاوردهای نظام را در اختیار مردم قرار می دهند.

اسدی با اشاره به توانمندی رسانه های استان ایلام و درخشش اخبار آنها در سطح ملی خاطر نشان کرد: کار رسانه ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از کار ایثارگران نیست .

وی اضافه کرد: خبرنگاران در راستای خدمت به اهداف متعالی نظام با روشنگری در جامعه، تا پاسی از شب با قلم فرسایی اوقات خود را می گذرانند وباید قدردان تلاش و از خودگذشتگی آنها بود.

مدیر کل بنیاد شهید تصریح کرد: امروز دنیا، دنیای اطلاع رسانی و رسانه است و اگر ملت یا سازمانی نتواند ارتباط موثر و سازنده ای با رسانه ها برقرار کند ،قطعا در حاشیه قرار می گیرد .

جمال اسدی خاطر نشان کرد : ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۶۹ با ورود اولین گروه آزادگان سرافراز برابر شده است ،که در استارتگاه های کشور بعثی عراق پس از سالها اسارت به آغوش جمهوری اسلامی بازگشتند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۶۸ مدیر و کارمند در استان ایلام به شهادت رسیده اند، گفت: در سطح استان تعداد ۳ هزار شهید، ۳۴۰ نفر آزاده و ۱۳ هزار و دویست جانباز وجود دارد و تعداد۸۵۰ پرونده جانبازی نیز تشکیل شده است، که در دست بررسی می باشند و تا پایان سال تعداد جانبازان استان تقریبا به ۱۴ هزار نفر می رسد.

این مسئول با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تا کنون ۷ هزار و دویست بازدید و سرکشی از خانواده های شهدا انجام شده است ،افزود: بیش از ۸۶ هزار خانواده جانباز و ایثارگر نیز از خدمات بنیاد شهید استفاده می کنند، که از این تعداد بیش از ۶ هزار فرزند جانباز و شهید بیکار هستند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با تاکید بر تبدیل وضعیت وتعیین تکلیف ایثارگران و جانبازان تصریح کرد: بر اساس قانون کلیه دستگاههای اجرایی دولتی موظف هستند به این قانون عمل کنند.

وی در پایان عنوان کرد : از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون بر اساس آخرین آمار سازمان مدیریت برنامه ریزی تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ کارمند جانباز ،ایثارگر و فرزند شهید در سطح استان تبدیل وضعیت شده اند.