مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خبر داد:

بیش از 70 درصد کالاهای مورد نیاز پالایشگاه گاز ایلام تولید داخل است

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به این‌که خرید تولیدات داخلی اولویت اصلی این پالایشگاه است، گفت: طی سال گذشته، 70 درصد کالاهای مورد نیاز این پالایشگاه از تولیدکنندگان داخلی تأمین شده است.

به گزارش شکرستان به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام، روح‌الله نوریان با اعلام این خبر، افزود: برای شناسایی و بهره‌مند سازی از شرکت‌های داخلی با اعلام فراخوان در برخی از زمینه‌های مورد نیاز دراین پالایشگاه و بازدید از توانایی آن شرکت ها در جلسه های خودکفایی، صلاحیت آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و از توانایی آن‌ها در خریدها استفاده شده است.

وی ادامه داد: این امر علاوه بر حمایت از تولید داخل، صرفه‌جویی قابل توجه ارزی برای این پالایشگاه به همراه داشته است.

نوریان تصریح کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و در جهت رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی، مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و با همکاری واحدهای مهندسی، عملیات و دیگر واحدهای ذیربط تلاش شد که خرید کالای داخلی در اولویت قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در ادامه، اظهار داشت: در سال 1401، این شرکت موفق به بومی‌سازی و خودکفایی کالاهایی همچون سیستم‌های کنترلی، قطعات داخلی kv ها، ترموکوپل سرامیکی، قطعات هوزینگ، مکانیکال، مواد شیمیایی، شیرآلات و غیره از شرکت‌های داخلی شده است.

نوریان در پایان، با اشاره به تصمیمات مسئولان شرکت مبنی بر کاهش حجم کالاهای موجود در انبارها، توضیح داد: طی چند سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، میزان حجم اقلام موجود در انبار کاهش یافته که این امر باعث آزاد شدن سرمایه شرکت برای اجرای سایر پروژه‌های اولویت‌دار شده است.