تأکید برتسریع روند اجرای پروژه های راهسازی محورهای ایلام – مهران و ایلام- ملکشاهی- مهران دربازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان

به گزارش شکرستان به نقل از  اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام، مهندس عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ضمن بازدید از طرح های راهسازی محورهای اربعین( ایلام- مهران و ایلام- ملکشاهی- مهران) بر تسریع اجرای این پروژه ها تاکید کرد. مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ضمن بازدید […]

به گزارش شکرستان به نقل از  اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان ایلام، مهندس عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ضمن بازدید از طرح های راهسازی محورهای اربعین( ایلام- مهران و ایلام- ملکشاهی- مهران) بر تسریع اجرای این پروژه ها تاکید کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام ضمن بازدید ازپروژه های قطعه اول ایلام- مهران حد فاصل روستای مهدی آباد تا تقاطع ماربره شامل؛ تونل کیلومتر ۵، تونل دوم راه کربلا ، ترانشه برداری مسیر و …، تکمیل قطعه دوم محور ایلام- مهران حد فاصل تقاطع ماربره تا تقاطع صالح آباد، احداث تقاطع غیرهمسطح صالح آباد، مراحل پایانی پلهای کیلومتر 55 و 56، باند برگشت محور مهران- ایلام در منطقه کنجانچم، تقاطع غیر هم سطح سه راهی امام زاده سید حسن و تقاطع غیر همسطح سه راهی آذر، احداث واریانت منطقه پل شکسته در محور مهران- ملکشاهی، چهار خطه خروجی ملکشاهی ، تقاطع غیر همسطح سه راهی ملکشاهی از جمله طرح های مورد بازدید مدیرکل راه و شهرسازی بود.

مهندس بهادری در این بازدید گفت: در قطعه اول محور ایلام- مهران  عملیات لاینینگ تونل دوم راه کربلا آغاز شده و عملیات راهسازی طرفین این تونل نیز در حال انجام است، با تکمیل این تونل و راههای طرفین یکی از گره های ترافیکی این محور بر طرف خواهد شد، در این قطعه حفاری و کف برداری تونل کیلومتر 5 نیز به پایان رسیده و در حال برآورد برای مناقصه لاینینگ این تونل هستیم،  مقطع رانشی حد فاصل قطعه اول و دوم نیز در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد.

وی در خصوص قطعه دوم محور ایلام به مهران گفت: حدود چهار کیلومتر این قطعه باقی مانده که پیمانکار در حال تکمیل این چهار کیلومتر می باشد که پیش بینی می شود تا پایان سال این چهار کیلومتر زیر بار ترافیک قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه افزود: در قطعه سوم محور ایلام به مهران در مسیر رفت پل بزرگ کیلومتر 56 که پیچهای پرحادثه منطقه کنجانچم را حذف خواهد کرد به زودی تکمیل خواهد شد و در مسیر برگشت نیز عمده عملیات خاکی این قطعه انجام شده و پیمانکار در حال اجرای عملیات راهسازی است.

مهندس بهادری از تقاطعهای غیر هم سطح سه راهی امام زاده سید حسن و سه راهی آذر نیز بازدید کرد و تسریع روند اجرای این تقاطعها که تاثیر زیادی در حذف گره های ترافیکی ایام اربعین دارند را از اهداف اداره کل راه و شهرسازی دانست.

در ادامه این بازدید پی گیری اجرای واریانت منطقه پل شکسته در محور مهران- ملکشاهی در دستور کار قرار گرفت.

مهندس بهادری در خصوص چهارخطه شدن ورودی شهر ارکواز ملکشاهی گفت: ادامه اجرای این طرح در دست مناقصه است و به زودی پیمانکار آن مشخص و عملیات اجرایی آن ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه به بازدید تقاطع غیر همسطح ملکشاهی در محور ایلام- بدره- دره شهر پرداخت و خاطر نشان کرد تکمیل این تقاطع یکی از مهمترین برنامه های راه و شهرسازی استان است، با توجه به رانشی بودن منطقه جهت احداث رمپهای ورودی و خروجی آن پیمانکار مشغول احداث دیوار بتونی است، عمده کار این تقاطع اخیراً به انجام رسیده و سعی و تلاش مجموعه این است تا با رعایت استانداردها به زودی شاهد بهره برداری از آن باشیم.