تاریخ ایران در دفاع مقدس یک تاریخ بسیار درخشان و تابناک است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در مراسم مهمانی لاله‌ها در مزار شهدای ایلام گفت: تاریخ ایران در دفاع مقدس یک تاریخ بسیار درخشان و تابناک است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام، محمد سبحان حسنی عصر امروز در آیین مهمانی لاله‌ها به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای حرم مطهر امامزاده علی صالح(ع) ، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها و دلاور مردی‌ها و ایثارگری ملت بزرگ ایران است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: در دوران دفاع مقدس ملت ما، رزمندگان و شهدای گرانقدر در مقابل دشمنان انقلاب ایستادند تا عزت و شرف و اقتدار این ملت باقی بماند، و تمام کنگره‌ها و برنامه‌هایی که دشمنان نظام و انقلاب علیه کشورمان طراحی کرده بودند را نقش برآب کنند.

وی ادامه داد: امروز به پاسداشت این رشادت‌ها در مزار شهدا ی گرانقدر جمع شده‌ایم تا با گرامیداشت یاد آن مقاومت‌ها و ایثارگری‌ها، با راهی که شهدا و امام شهدا ترسیم کرده‌اند میثاق ببندیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از هر زمان دیگری از عظمت و اقتدار بیشتری برقرار است، تصریح کرد: در طول سال‌ها تمام دنیای استکبار، فکرشان، سرمایه‌های انسانی و مادی، ادوات جنگی و نخبگانشان را در کنار هم قرار دادند تا جمهوری اسلامی را ساقط کنند، اما به برکت خون شهدا و حضور ملت همیشه در صحنه، دشمن نتوانسته است به هیچ کدام از اهداف خود برسد.

وی با بیان اینکه دشمن در این برهه زمانی به شدت مضطرب و نگران است افزود: کشور ما از پیچ و خم توطئه‌هایی که دشمنان نظام پشت سر هم طراحی کرده‌اند، عبور کرده است.

حسنی ادامه داد: امروز شاید چشم دشمن به اختلاف‌افکنی و طرح مباحثی باشد که بتوانند از یک روزنه دیگری در خود امیدواری ایجاد کنند، اما نمی‌دانند که این یک خیال باطل است.

وی گفت: امروز جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی نه تنها در منطقه خاورمیانه، بلکه در جهان در قله‌های پیشرفت و توسعه است و حرف‌ها برای گفتن دارد.

حسنی با اشاره به اینکه در ابتدای دوران دفاع مقدس در همه حوزه‌های دفاعی وابستگی کامل داشتیم، خاطرنشان کرد: اما امروز برخی از ابرقدرت‌ها نیازمند خرید سلاح‌های جمهوری اسلامی هستند و موشک‌های جدید رونمایی شده نیز برگ زرین دیگری بر افتخارات نخبگان و جوانان این سرزمین افزوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به پاسداشت رشادت‌های شهدا رزمندگان و ایثارگران اشاره کرد و گفت: تاریخ ایران در دفاع مقدس یک تاریخ بسیار درخشان و تابناک است.

وی گفت: قصه زندگی هر کدام از خانواده‌های شهدا و ایثارگر ایلامی منحصر به فرد بوده و اگر به تک تک آنها پرداخته شود، قطعاً اثر معنوی و ماندگاری برای نسل‌های آینده خواهد داشت که این تکلیف بر عهده پیشکسوتان دوران دفاع مقدس بوده تا با تدوین و تبیین این رشادت‌ها آن را به نسل‌های آینده منتقل کنند.