تحقق شعار محوری دولت سیزدهم با ایجا یک میلیون شغل در سال

استاندار ایلام گفت:یکی از مهمترین شعارهای دولت سیزدهم ایجاد یک میلیون شغل است و با اهتمام دولت مردمی ایران قوی، این شعار سال گذشته محقق شد.

به گزارش شکرستان حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام امروز چهارشنبه ۱۰ آبان‌ماه در کارگروه اشتغال استان که با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام برگزار شد، با بیان اینکه برنامه ششم توسعه یک تکلیف قانونی است، گفت: یکی از مهمترین شعارهای دولت سیزدهم ایجاد یک میلیون شغل است و با اهتمام دولت مردمی ایران قوی، این شعار سال گذشته محقق شد.

وی با اشاره اینکه مرجع اصلی آمار اشتغال مرکز آمار است، اظهار کرد: آنچه در نهایت اعلام می شود براساس راستی آزمایی و عبور از نظارت‌های سختگیرانه و مستمر است.

بهرام‌نیا خاطرنشان کرد: سال گذشته از مجموعه کارگروه اشتغال استان قدردانی کردم، بخشی از موفقیت‌های بهدست آمده از ایجاد اشتغال در سال گذشته مربوط به عملکرد بانک‌ها بود، بخشی هم مربوط به دستگاه‌های اجرایی و بخشی نیز هم‌افزایی میان نمایندگان و ائمه محترم جمعه بود و همچنین همه افرادی که دغدغه اشتغال داشتند.

استاندار ایلام ادامه داد: این هارمونی باعث شد تا استان ایلام در مقایسه ملی مقام اول اشتغال را در سطح ملی کسب کند.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: علاوه بر راستی آزمایی های متعدد و خاص سیستمی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در هر کارگروه اشتغال در استان نیز بطور مجزا راستی‌آزمایی توسط اصحاب رسانه و خبرنگاران انجام می‌شود، امسال هم در همین راستا اقدام شده و کارگاه های نیمه تعطیل و تعطیل در هر جلسه مورد صحت‌سنجی قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: بنا داریم ادامه کار نیز بر همین منوال صورت گیرد، امسال ادارات، نهادها و بانک‌ها به خوبی پای‌کار هستند و استان ایلام برابر اعلام آخرین آمار در مقیاس ملی رتبه ششم کشوری را کسب کرده است که نتیجه همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها است، لذا امسال هم باید به مقام سال گذشته دست پیدا کنیم.

دکتر بهرام‌نیا با اشاره به میزان تسهیلات جذب شده دراستان، افزود: اعتبارات مصوب تسهیلات تبصره‌ (۱۸) سال گذشته ۷۳۰ میلیارد تومان بوده که این میزان به یک هزار و ۳۰ میلیارد تومان رسید که ۳۰۰ میلیارد تومان بیشتر از اعتبارات مصوب استان بوده است، لذا امسال از بانک ها این انتظار می‌رود که سرعت عمل بیشتری در این رابطه نشان دهند.

استاندار ایلام اضافه کرد: این شرایط در حالی رقم خورده که با وجود ماندگاری ۲۲ روز در اربعین امسال اما هیچ یک از جلسات اشتغال و سایر کارگروه های که با سفره مردم در ارتباط است تعطیل نشد و در آن شرایط در ساعات پایانی شب در مهران جلسات برگزار و تا پاسی از شب ادامه می‌یافت.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه استان ایلام در حال تبدیل شدن به استان‌های برخوردار است، افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته، وزیر اقتصاد با تأمین اعتبار و تسهیلات لازم برای خرید ۴ فروند هواپیما به منظور سرمایه‌گذاری تحت عنوان شرکت هواپیمایی «ایلام ایر» در سطح استان موافقت کرد و امیدواریم با اجرایی شدن این موضوع مشکل دیرینه استان در حوزه حمل و نقل هوایی مرتفع شود‌.