رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛

تخصیص ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات عمرانی برای راه اندازی مرکز نجوم کانون

رئیس مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام از تخصیص ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات عمرانی به جهت راه اندازی مرکز نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،عصر امروز رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با همراهی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام و تعدادی از کارکنان این مجموعه از مرکز نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازدید کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این بازدید با بیان اینکه در پروسه تبدیل علم به ثروت یا تبدیل دانش به اقتصاد با پیشرفت فناوری می توان گام هایی مثبت در زمینه دانش بنیان کردن استان برداشت ،اظهار کرد: گسترش و ترویج علم تاثیر بسزایی در افزایش ثروت ملی دارد.

امین دوست محمدی با تأکید بر اینکه یکی از حلقه های مفقوده در بین قشر کودک و نوجوان کمبود همین مراکز علمی است،اضافه کرد: تبلور اصول علمی می تواند ساختار ما را در زمینه های ؛ علمی، فناوری و نوآوری در سطح جهانی ارتقاء دهد وامید است با راه اندازی این مرکز گام موثری در زمینه دانش بنیان کردن استان برداریم.

وی هدف از این بازدید را ،راه اندازی مجدد این مرکز و تخصیص اعتبار لازم به جهت تعمیر و تجهیز آن بیان کرد و گفت: متأسفانه مرکز نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دلیل نیاز به تعمیر و تجهیز به مدت ۱۵ سال تعطیل بوده است.

وی با بیان اینکه برای تعمیر و تجهیز این مرکز اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و دویست میلیون تومان در نظر گرفته شد، تصریح کرد : با پیگیری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تعامل شد تا از محل اعتبارات عمرانی برای راه اندازی این مرکز مبلغ مورد نیاز تخصیص داده شود.

این مسئول خاطرنشان کرد : در زمینه تعمیر مرکز نجوم به ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که از این میزان ۵۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داده شده و ۲۰۰ میلیون تومان دیگر نیز در تخصیص های بعدی تامین می شود.