ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دِینی است بر گردن همه آحاد جامعه +فیلم

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دِینی است، بر گردن همه آحاد جامعه که باید به آن عمل کنند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، جمال اسدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دِینی بر گردن همه آحاد جامعه است ،عنوان کرد: اصحاب رسانه با قلم فرسایی وهنر نوشتن می توانند نقشی موثر در ترویج این فرهنگ ارزشمند داشته باشند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ،نشست با اصحاب رسانه در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام بصورت متناوب وجود دارد،افزود: در ایام اربعین خبرنگاران عملکرد بسیار خوبی داشتند و اخبار را بصورت مستمر و دقیق پوشش دادند و ما بعنوان عضو کوچکی از جامعه قدردان خبرنگارانی که اخبار حوزه ایثار و شهادت را نیز منعکس کردند، هستیم.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر ونقش کلیدی اصحاب رسانه در رویارویی با این تحریکات خارجی، تصریح کرد: استکبار جهانی و معاندین داخلی با تحریک احساسات قشر نوجوان وجوان ما دردسرهایی را برای مردم و نیروهای امنیتی ایجاد کردند که ضرورت دارد، اصحاب رسانه ،اهداف دشمن را برای جوانان تبیین کنند.

این مسئول با بیان اینکه اصحاب رسانه چشم بیدار ،گوش شنوا،و زبان گویای جامعه هستند،اظهار داشت: یکی از وظایف همه ما تبیین اهداف دشمن برای مردم است که در این زمینه نقش خبرنگاران پر رنگ تر است و هنگامی که چالشی در جامعه بوجود می آید این خبرنگاران هستند که باید اخبار صحیح را به موقع انتشار دهند و مسائل را تحلیل کنند، تا مردم دچار سردرگمی نشوند .

جمال اسدی با عنوان این مطلب که دشمن با فرافکنی ونشر اخبار کذب در فضای مجازی به دنبال اهداف شوم خود برای براندازی نظام می باشد ،گفت: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه است و اگر ما بعنوان مسئولین جامعه صادقانه و مجاهدانه به وظایف خود عمل کنیم، می توانیم این اعتماد را با عمل خود تقویت کنیم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، با بیان اینکه اصحاب رسانه با هوشیاری در مقابل جنگ ترکیبی دشمن در جهاد تبیین طبق منویات مقام معظم رهبری پیش می روند،عنوان کرد: قاطبه اصحاب رسانه استان از نیروهای دلسوز ، انقلابی و از جامعه ایثارگری هستند ،که در انجام رسالت خطیر خود ،در راستای نشر اخبار صحیح،بموقع و تحلیل مسائل روز نقش آفرین هستند.

استان ایلام از استانهای برتر در اجرای تبدیل وضعیت ایثارگران است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با اشاره به تبدیل وضعیت ایثارگران در استان ایلام، یادآور شد: این استان در زمینه پیگیری و اجرای تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری دستگاه‌های مختلف جزو استان‌های برتر است.

وی با استناد به بند «دال» ماده ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰و بند «واو» تبصره ۲۰ قانون ۱۴۰۱ در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران ،گفت: تبدیل وضعیت شامل تبدیل وضعیت فرزندان جانبازان و شهدا ،خواهران و برادران شهید و فرزندان رزمندگان ۶ ماه به بالا است که تبدیل وضعیت اکثر آنها انجام شد .

جمال اسدی ادامه داد: از مجموع ۲ هزار و ۱۸۰ نفر واجد شرایط تبدیل وضعیت تا کنون ۲ هزار و ۶۰ نفر طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در دستگاه‌های مختلف ساماندهی و تبدیل وضعیت شده اند.

این مسئول با اشاره به عدم تمکین برخی شرکتهای نفتی در اجرای تبدیل وضعیت ایثارگران ،افزود: این شرکت‌ها خود را بخش خصوصی می دانند و از تبدیل وضعیت ایثارگران خودداری نمودند که ما از طریق نمایندگان محترم مجلس پیگیر موضوع هستیم.

جمال اسدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه جانبازان نباید دغدغه هزینه های درمانی داشته باشند ،تصریح کرد: ما در دو بخش بیمه درمانی و تکمیلی به جانبازان عزیز خدمات ارائه می دهیم .

وی با اشاره به اینکه در پرداخت هزینه های درمانی سنگین وقفه ای کوتاه پیش آمد که از طریق بنیاد برکت و نمایندگان مجلس پیگیر موضوع هستیم ، افزود: درمانگاه های که طرف قرارداد هستند به جانبازان و ایثارگران خدمات ارائه می‌دهند و جاهایی که طرف قرارداد نیستند،توسط ایثارگران هزینه پرداخت می شود که این هزینه ها از طریق بیمه تکمیلی به افراد مورد نظر پرداخت می گردد.

وی از پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران استان در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: تلاش سازمان بنیاد شهید برای پرداخت تسهیلات بیشتر شده است که امکان افزایش پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وجود دارد.