تشعشع دکل‌های مخابراتی به اندازه اشعه گوشی های همراه برای سلامت انسان مضر نیست

مدیر مخابرات منطقه ایلام گفت: تشعشع دکل‌های مخابراتی به اندازه اشعه گوشی همراه برای سلامت انسان مضر نیست.

به گزارش شکرستان ، صبح امروز مدیر مخابرات منطقه ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه با نفی شایعات در مورد مضرات اشعه دکل های مخابراتی گفت: بر اساس تحقیقات علمی و فنی، سایت های مخابرات و موبایل هیچگونه ضرری برای سلامت مردم ندارند.

سید شهاب الدین نبی پور با ذکر این مطلب که تشعشع دکل‌های مخابراتی به اندازه اشعه ی ساطع شده از گوشی های همراه برای سلامت انسان مضر نیست،افزود:از راهبردهای شرکت مخابرات ارائه ارتباطات پایدار، کیفی و با امنیت بالا به مردم با حفظ سلامت آنها در برابر اشعه ی دکل های مخابراتی است.

وی با عنوان اینکه تلاش مجموعه ی مخابرات برای جذب اعتبارات لازم در راستای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است،تصریح کرد: در سال جاری سه هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های مخابرات منطقه ایلام هزینه شده است.

وی افزود:در بخش شبکه و زیرساخت‌های مخابراتی با تقویت، نصب و راه‌اندازی تجهیزات سیستم‌های انتقال و توسعه فیبر نوری و ایجاد مسیرهای حفاظتی اقدام‌های مناسبی در حال انجام است .

این مسئول یاد آور شد: با راه‌اندازی سویچ نرم‌افزاری(نسل نوین مخابرات)تعداد ۵۰ هزار شماره تلفن جدید از نسل نوین مخابرات با درنظر گرفتن مسائل پدافند غیرعامل بر مبنای «آی‌پی» و با امنیت بالا به ظرفیت تلفن ثابت استان اضافه شد.

وی بیان داشت:مشکلات قطعی فیبرهای هوایی در برخی موارد ناشی از شلیک تیرهای هوایی و سرقت است بنابراین ضرورت دارد این فیبر ها بصورت زمینی کار گذاشته شوند.

نبی پور خاطر نشان کرد: به دلیل فعالیت راه سازی در سطح استان، گاها برخی مناطق با قطعی فیبر نوری و ارتباطات ثابت و همراه مواجه می‌شوند که در این راستا عملیات ایجاد پروتکشن انتقال در شهرهای ارکواز ملکشاهی، پهله زرین آباد، میمه و جعفرآباد سیروان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه برای پیشبرد شبکه ملی اطلاعات پروژه USO در دو فاز اجرایی شد، عنوان داشت:فاز اول این پروژه ۱۸۳ کیلومتر با اعتبارات دولتی در استان انجام و به بهره‌برداری رسید وفاز دوم آن نیز ۴۱۶ کیلومتر است که ۱۵۰ کیلومتر آن در دست اقدام است.

مدیر مخابرات منطقه ایلام با بیان اینکه سرویس VDSL نسل جدیدتر ADSL است که در حال حاضر شهرستان‌های مهران، سرابله و برخی نقاط ایلام از این سرویس استفاده می‌کنند،افزود: چهار سایت 5G با پهنای باند بالای ۳۰۰ مگابایت در ایلام نصب شده و بناست به تعداد این سایت‌ها اضافه گردد.

وی در پایان با تقدیر از تلاش اصحاب رسانه در راستای اطلاع رسانی به مردم و تعامل سازنده با شرکت مخابرات گفت: شماره ۹۹۹۰ همراه اول به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم استان جهت پاسخگویی وپیگیری مشکلات و نواقص است.