تقویت زیر ساخت های فرهنگی و هنری یکی از مطالبات مهم جامعه هنری است .

رئیس حوزه هنری ایلام با تاکید بر ضرورت تقویت  زیر ساخت‌ها ی فرهنگی هنری  گفت: تقویت زیرساخت های فرهنگی در ایلام که یکی از مطالبات مهم جامعه هنری می باشد امری مهم و ضروری است.

رئیس حوزه هنری ایلام با تاکید بر ضرورت تقویت  زیر ساخت‌ها ی فرهنگی هنری  گفت: تقویت زیرساخت های فرهنگی در ایلام که یکی از مطالبات مهم جامعه هنری می باشد امری مهم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شکرستان ایلام؛ محمد علی قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه در حال ساخت” برج هنر “شهر ایلام عنوان کرد: این پروژه یکی از اساسی ترین زیر ساخت های فرهنگی، هنری استان می باشد که در سال ۱۳۹۶ کلنگ زنی شد و بنا بود تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد ،که این امر محقق نشد.

“قاسمی ” با اشاره به معطل ماندن این پروژه بدلیل عدم تخصیص بودجه و اعتبار کافی گفت: این طرح در زمینی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ متر مربع با زیربنای ساختمانی هشت هزار متر مربع در هفت طبقه کلنگ زنی شد، که به علت کمبود اعتبار لازم ناتمام مانده است.

مدیر حوزه هنری استان ایلام با بیان اینکه برای تکمیل این طرح یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است افزود: خلف وعده مسیولین از جمله رئیس سازمان وقت برنامه و بودجه کشور«نوبخت» که قرار بود ، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح عمرانی اختصاص دهد، موجب بلاتکلیفی آن شد.

“محمد علی قاسمی ” این مرکز را بزرگترین بُرج در سطح کشور معرفی نمود و ادامه داد: در این برج همه مؤلفه‌های کامل یک مجموعه فرهنگی و هنری برای اجرای هنرهای هفت گانه لحاظ شده و یکی از نیازهای اساسی استان ایلام در حوزه فرهنگ و هنر خواهد بود.

وی بر ضرورت تکمیل این پروژه تاکید کرد و افزود: با توجه به محرومیت استان ایلام و عدم برخورداری هنرمندان و اصحاب فرهنگ از یک مکان فرهنگی مناسب تکمیل این طرح با توجه به آسیب های اجتماعی که در استان وجود دارد یک ضرورت است.

این مسئول با اشاره به تلاش ها و پیگیری های “سارا فلاحی “نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، وگرفتن ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه در راستای تکمیل این طرح گفت :با تغییر دولت، خواسته ی هنرمندان از مسوولان تامین اعتبار این پروژه فرهنگی بود که در این راستا دکتر فلاحی تلاش نمود و قطعا تکمیل این مرکز خدمتی بزرگ به مردم در حوزه فرهنگ و هنر می باشد.

رئیس حوزه هنری ایلام خاطر نشان کرد: از قسمت های مهم این برج می توان به نگارخانه، کارگاه تجسمی، بازار غرفه تولیدات فرهنگی هنری،سالن خلق آثار،استودیو ضبط، کنفرانس، سالن های نمایش و تمرینات ،تئاتر، سینما، اجتماعات و نمازخانه اشاره نمود.

قاسمی با اشاره به اینکه فاز دوم این پروژه هم اکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ابراز امیدواری کرد با حمایت مسوولان این طرح بیش از این معطل اعتبار و بودجه نماند و در اسرع وقت برای استفاده مردم تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

پس از این بازدید که به مناسبت بزرگداشت” هفته هنر انقلاب اسلامی” انجام شد، طی آیینی  در محل حوزه هنری ایلام و با حضور اصحاب رسانه از سردیس شهید “مرتضی آوینی” رونمایی و یاد و خاطره این شهید ،گرامی داشته شد.

در پایان از خانواده های متوفی عرصه رسانه زنده یاد “حاج سامی شهبازی”، “پژمان مهدوی فر “و” امید ولی بیگی ” همچنین جمعی از خبرنگاران فعال در حوزه هنر انقلاب اسلامی از جمله خبرنگار شکرستان تقدیر شد.

گفتنی است هفته “هنر انقلاب اسلامی”  از ۲٠ تا ۲۸ فروردین می باشد سالجاری با برگزاری برنامه های متنوع در حوزه هنری  ایلام برگزار می شود.