تولید یک میلیارد اصله نهال در مدت چهار سال در کشور

معاون وزیر و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور: برنامه ریزی شده است در طول چهار سال یک میلیارد اصله نهال در کشور تولید شود و این مهم با جدیت دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ،دکتر نوبخت معاون وزیر و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به منظور بازدید از طرح های تولید نهال، نهال کاری و جنگل کاری با هدف مبارزه با ریزگردها با منشاء داخلی و خارجی و همچنین طرح زراعت چوب وارد استان ایلام شد.

وی هدف از این سفر را برنامه ریزی برای تولید یک میلیارد اصله نهال در کشور عنوان کرد و گفت: مقرر شده است که سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در طول چهار سال به تولید یک میلیارد اصله نهال برسد که برای رسیدن به این مهم مستلزم آماده نمودن زیرساخت ها می باشیم و از آنجاییکه استان ایلام سوابق بسیار خوب و مطلوبی پیرامون تولید نهال داشته است بنا داریم طرح تولید یک میلیارد اصله نهال را از نهالستان های استان ایلام آغاز نماییم.

معاون وزیر و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار ایلام گفت: ارتقاء کمی و کیفی پوشش گیاهی در استان به منظور مبارزه با ریزگردها با منشاء داخلی و خارجی در دستور کار قرار گرفته است.
ایشان تأکید کرد در حوزه دهلران چهار هزار و 500 هکتار مهیای درختکاری به منظور زراعت چوب و صادرات است و امید داریم که استان ایلام نیز از سوددهی طرح زراعت چوب سهم قابل توجهی در کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: به دلیل ظرفیت های بالای استان در حوزه منابع طبیعی این استان در اعتبارات سال 1402 به طور ویژه دیده خواهد شد.

دکتر نوبخت ضمن قدردانی از تلاش های استاندار برای توجه ویژه به منابع طبیعی گفت: در این سفر توانمندی ها و پتانسیل های استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اعتبارات خوبی به استان اختصاص خواهد یافت.