ثبت وقایع ناب و خاطرات دوران دفاع مقدس در استان ایلام حائز اهمیت است

یاسر احمدوند با عنوان این مطلب که ثبت وقایع ناب و خاطراتی که در طول دروان دفاع مقدس در استان ایلام رخ داده، حائز اهمیت است،گفت: این وقایع باید توسط نویسندگان خلاق استان ایلام ثبت و در قالب کتاب منتشر شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در دیدار با شاهدخت حیدری از نویسندگان حوزه دفاع مقدس استان ایلام گفت ؛ خاطرات شفاهی ،شجاعت ها ،فداکاریها،روایت ها و وقایع نابی که در استان ایلام در دوران دفاع مقدس رخ داده توسط نویسندگان ایلامی ثبت و در قالب کتاب منتشر گردد. 

یاسر احمدوند با بیان اینکه مردم در این دوران سختی های زیادی کشیده اند و لحظات تلخ و شیرین زیادی را تجربه کرده اند که آنها را روایت می کنند،اضافه کرد؛ باید امکانات لازم برای توسعه ادبیات دفاع مقدس فراهم شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با استفاده از ظرفیت نویسندگان توانمند و خلاق در این حوزه نه تنها در زمینه نویسندگی بلکه در زمینه پرورش سایر نویسندگان و تشویق آنها به این حوزه تاثیر گذار باشد تا نویسندگان بتوانند در این زمینه تولید محتوای موثر داشته باشند.

وی با اشاره به پتانسیلی که در استان ایلام در این حوزه وجود دارد ،تصریح کرد: شناسایی استعدادها و افراد توانمند در این حوزه با تشکیل انجمن های ادبی و پای کار بودن در این حوزه می تواند باعث رشد ، ارتقاء و رونق ادبیات دفاع مقدس در سطح کشور و استان گردد.

در این دیدار شاهدخت حیدری نیز به بیان برخی مطالب در این حوزه پرداخت ،گفت: رمان اخراجی که توسط بنده در حوزه دفاع مقدس منتشر شده است، با تیراژ بالا فروش بسیار خوبی داشته و اکنون برای بار دوم به مرحله چاپ رسیده است.

گفتنی است؛ کتاب های مویه در باغ، کبوتر نجات، نفس های یک قهرمان، فانوس های معابر و لحظه های ناگزیر از جمله آثار منتشر شده توسط شاهدخت حیدری است.‌

لازم به ذکر است؛ در پایان این دیدار معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح از این نویسنده خلاق تقدیر بعمل آورد.