جامعه ایثارگری ایلام ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران ایلام از پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان، جمال اسدی روز سه شنبه ،اظهار داشت: این میزان تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه با سقف پرداخت یک میلیارد ریال با سود چهار درصد به جامعه ایثارگری ایلام پرداخت شده است.

وی تسهیل در ارایه خدمات بانکی به جامعه معزز ایثارگری را از اولویت‌های اصلی بنیاد شهید و امور ایثاگران ایلام عنوان کرد و افزود: تسهیلات قرض الحسنه از محل صندوق شاهد بر اساس اولویت و در قالب قوانین و مقررات این صندوق به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ایلام پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام از افزایش پنج برابری تسهیلات (۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال) به خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در سال جاری خبر داد و یادآور شد: تلاش سازمان بنیاد شهید برای پرداخت تسهیلات بیشتر شده است که امکان افزایش پرداخت تسهیلات تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وجود دارد.

اسدی اضافه کرد: خدمت به خانواده شهدا توفیق عظیمی است که خداوند به ما عنایت فرموده و باید به این مهم افتخار کرده و قدردان آن باشیم، همه ما در مقابل شهدا، ایثارگران ‌و جانبازان و بزرگ منشی خانواده‌های آنان مسوول هستیم و باید هرچه در توان داریم، بکار بگیریم تا بتوانیم تا حدودی دین خود را به آنان اعلام کنیم.

وی، مسئولیت در بنیاد شهید و امور ایثارگران را بسیار سنگین و ارزشمند دانست و گفت: خدمت به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یکی از وظایف اصلی و ذاتی بنیاد محسوب می شود.

این مسئول افزود: همه آحاد جامعه و به ویژه مسئولان موظف هستند مقابل عظمت شهدا و خانواده های معظم شهدا سر تعظیم فرود آورده، قدردان و سپاسگزار ایثارگری آنان باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام با بیان اینکه وجود سه هزار شهید، ۱۳ هزار و ۵۰۰ جانباز و ۳۳۸ آزاده در استان ایلام افتخار بزرگ برای کشور است، ادامه داد: ایران اسلامی امروز به برکت این فداکاری‌های در اوج عزت، اقتدار در حوزه‌های مختلف قرار دارد.