جشنواره ملی گرافیک « دقیقه ۵۵ » در ایلام آغاز شد

بمباران زمین فوتبال چوار بمبارانی بود که توسط جنگنده های عراقی در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۶۵ در زمین فوتبال بخش چوار در استان ایلام و دقیقه ۵۵ این بازی رخ داد و باعث به شهادت رسیدن فوتبالیست های ایلامی شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، جشنواره ملی گرافیک «دقیقه ۵۵» با حضور هنرمندان کشوری،بسطامی […]

بمباران زمین فوتبال چوار بمبارانی بود که توسط جنگنده های عراقی در تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۶۵ در زمین فوتبال بخش چوار در استان ایلام و دقیقه ۵۵ این بازی رخ داد و باعث به شهادت رسیدن فوتبالیست های ایلامی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، جشنواره ملی گرافیک «دقیقه ۵۵» با حضور هنرمندان کشوری،بسطامی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس حوزه هنری استان ایلام و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی صبح امروز ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ در زمین فوتبال شهر چوار برگزار شد.


قاسمی رئیس جشنواره و حوزه هنری استان ایلام در حاشیه آغاز به کار این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از ایلام مدت زمان این جشنواره را سه روز اعلام نمود و اظهار داشت: با اهتمام به منویات مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران کنگره سه هزار شهید استان ایلام و تاکید بر شناساندن واقعه زمین فوتبال چوار به جهان ، این جشنواره با همکاری ۱۴ دستگاه اجرایی فعالیت خود را آغاز نمود .

قاسمی افزود: این جشنواره با حضور هنرمندان برجسته رشته گرافیک و طراحی ، از اقصی نقاط کشور به مدت سه روز از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ بهمن ماه برگزار می شود و آثار منتخب در جام جهانی قطر به نمایش گذاشته خواهد شد.

رییس حوزه هنری استان ایلام هدف از برگزاری این جشنواره را نشان دادن اوج جنایت رژیم بعثی عراق در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و بیان داشت : اتفاق حادث شده در سال ۱۳۶۵ و بمباران فوتبالیست‌های دو تیم ورزشکار ایلام و چوار توسط رژیم بعثی در طول تاریخ بی سابقه بوده ، واین واقعه تلخ باید به گوش جهانیان برسد.

حسین شکر بیگی دبیر کمیته اطلاع رسانی جشنواره نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت : این جشنواره در قالب کارگاه و خلق اثر هنری فعالیت خود را آغاز نموده و در عصر روز دوم این آثار توسط داوران بررسی و به سه اثر برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

وی تراز برگزاری این جشنواره را بالا دانست و ابراز داشت : داوران این جشنواره در سطح ملی و فرا ملی افتخار آفرین بوده اند و هنرمندان و طراحان شرکت کننده در سطوح مختلف کشوری و جهانی حائز رتبه برتر می باشند، که از بین تمام استانهای کشور گلچین و به این جشنواره دعوت شده اند.

وی افزود : طی مراسمی که به مناسبت دهه مبارک فجر و بزرگداشت شهدای زمین فوتبال چوار برگزار می شود ، برگزیدگان معرفی و آثار برگزیده در حاشیه جام جهانی قطر به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش تسنیم دبیر این جشنواره بزرگ استاد «مسعود نجابتی »و مدیران هنری کارگاه« حمید شریفی آل‌هاشم» و «حسین یوزباشی» می باشند .