معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام؛

حال عمومی استان ایلام در حوزه اقتصادی بنا بر آمار مرجع خوب است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام، گفت: حال عمومی استان در حوزه اقتصادی بنا بر آمار مرجع بانک مرکزی و سایر مراجع از جمله سازمان آمار کشور وضعیت مناسبی دارد.

به گزارش شکرستان،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه، استان ایلام را دارنده رتبه پنجم جذب سرمایه‌گذاری در کشور عنوان کردو گفت: وضعیت شاخص تورم در این استان نسبت به استان های همجوار بسیار مناسب است.

شهریار عباسی با عنوان اینکه حال عمومی استان در حوزه اقتصادی بنا بر آمار مرجع بانک مرکزی و سایر مراجع از جمله سازمان آمار کشور وضعیت مناسبی دارد،افزود:تورم استان درحالی‌که در طول سالهای گذشته رتبه اول کشوری بوده است، هم اکنون به رتبه چهاردهم کشوری رسیده است که جایگاهش نسبت‌ به متوسط کشوری جایگاه خوبی است.

عباسی با بیان اینکه تورم استان ایلام با میانگین کشوری از ۷.۶ به حدود ۲ واحد کاهش یافته است، یعنی تقریباً ۵ واحد وضعیت تورمی استان ایلام نسبت‌به گذشته بهبود پیدا کرده است، تصریح کرد: این موضوع بیانگر این نیست که تورم در جامعه وجود ندارد اما باید گفت که به‌صورت نسبی وضعیت استان نسبت‌به استان‌های مجاور و نسبت‌به سایر استان‌ها بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه در حوزه رشد اقتصادی وضعیت استان بالاتر از متوسط کشوری است درحالی‌که متوسط کشوری ۳ درصد بوده است، افزود: در حال حاضر وضعیت رشد اقتصادی استان ۳.۶ درصد در سال جاری بوده است.

شهریار عباسی ،گفت: در حوزه کاهش سرعت رشد بیکاری و ثبت اشتغال در سامانه رصد وضعیت استان مناسب بوده و استان ایلام جزو استان‌هایی است،که نسبت به سایر استان‌ها و استان‌های همجوار وضعیت بسیار مناسب‌تری دارد.

وی گفت: استان ایلام در راستای سرعت کاهش بیکاری دومین استان کشور بوده است و در زمینه اشتغال ایجادشده در سامانه رصد، سال گذشته رتبه اول کشوری و امسال هم از نظر تعداد اشتغال ایجاد شده و هم ازنظر صحت سنجی اشتغال، رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام ابراز کرد: در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی استان ایلام رتبه سی و یکم کشوری را داشت که امروز به مدد تلاش مجموعه استان در حوزه‌های مختلف و تسهیل سرمایه‌گذاری،اکنون رتبه پنجم کشور را دارد.

وی گفت: با وجود محرومیت استان و دوری از مرکز کشور، ایلام با جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه های مختلف نفت، گاز و معدن از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

عباسی گفت: در بخش ضریب جینی و توزیع ثروت و رفاهیات بین جامعه شهری و روستایی،استان رتبه اول و دوم کشوری را کسب کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام ابراز کرد: ان‌شاءالله بتوانیم با فعالیت در حوزه اقتصادی بخشی از امید و نشاط و در حقیقت سرزندگی را در بین مردم ایجاد کنیم.