حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار ؛ نماز جمعه پایگاهی برای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی به مردم که در خنثی سازی توطئه‌های دشمن اثر گذار است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به نقش نماز جمعه بعنوان یک پایگاه عبادی، سیاسی اشاره کرد و گفت: این پایگاه می تواند در فرهنگ سازی و خنثی‌سازی توطئه های دشمنان بیشترین کاربرد را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به نقش نماز جمعه بعنوان یک پایگاه عبادی، سیاسی که نقشی موثر در بصیرت افزایی و آگاهی بخشی مردم دارد، اشاره کرد و گفت: این کانون بزرگ معنوی می تواند در مسیر فرهنگ سازی و خنثی‌سازی توطئه های دشمنان بیشترین کاربرد را داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شکرستان حجت الاسلام والمسلمین اله نورکریمی تبار اظهار داشت: نماز جمعه یکی از مناسک عبادیست که مورد توجه اسلام قرار گرفته است و در زمان حضور امام معصوم واجب و در زمان غیبت (عصر حاضر و زمان حال ) واجب تأخیری است و مردم در این زمان می توانند نماز جمعه یا نماز ظهر بخوانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار با اشاره به شرکت خوب مردم در نماز جمعه  نسبت به سالهای گذشته ،بیان داشت: با توجه به هجمه های دین زدایی که در کشورمان انجام می گیرد،از جمله ؛تبلیغات سوء و سرمایه گذاری های عظیمی که بر علیه برنامه های معنوی، اقامه برنامه‌های عزاداری و شرکت در نماز جمعه صورت می گیرد، با وجود تمام این موانع می توان شرکت مردم در نماز جمعه را خوب دانست.

نماینده ولی فقیه در استان بر اهمیت نماز جمعه در بین اقشار مختلف مردم تاکید کرد و گفت: بسیاری از اقشار جامعه ، از اهمیت نماز جمعه غفلت دارند و اگر با آگاه سازی اهمیت هر مسئله ای در جامعه روشن شود، طبیعتاً وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد،بنابراین اگر اهمیت نماز جمعه در میان مردم جایگاه واقعیش را پیدا کند،طبیعتاً شرکت مردم نیز بیشتر و مطلوب ترخواهد بود.

وی به نقش امامان جمعه در جذب نوجوانان و جوانان برای شرکت در این فریضه الهی اشاره کرد و افزود: نقش امام جمعه صرفا خواندن نماز و خطبه نیست، بلکه چگونگی رفتار، منش،گفتار و مردمی بودن امام جمعه و حضور در صحنه های مختلف سیاسی، اجتماعی وفرهنگی می تواند در جذب و طرد افراد بسیار تأثیر گذار باشد.

وی افزود: اگر خطیب جمعه در سوالات و ابهاماتی که برای نسل جوان وجود دارد ،بتواند به خوبی پاسخگو باشد و با ادبیات آنها صحبت کند، طبیعتاً در جذب آنها تاثیر گذار خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار تصریح کرد : آنچه در فضای حقیقی نماز جمعه مطرح می شود، از طریق رسانه ها و فضای مجازی به مردم انتقال داده می شود و این مهم در بین مردم بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در جواب سوال خبرنگار شکرستان مبنی براینکه بزرگترین آسیب اجتماعی در استان ایلام چیست، اظهار داشت: از نظر بنده کاهش امید نسبت به آینده در جامعه کنونی از آسیب های بزرگ اجتماعی در استان ایلام است.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی، دغدغه بیکاری و افزایش آمار طلاق در بین مردم استان، گفت: چنانچه انسان امید به آینده داشته باشد، با تکیه بر خداوند متعال،پشتیبانی امام زمان(عج) و با داشتن ارزشهای معنوی و رهبری عالم و فرزانه که بخوبی می تواند کشتی انقلاب را در امواج پر تلاطم دنیا هدایت کند، قطعا می تواند پیروز و بر کلیه مشکلات فائق شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماز جمعه را رسانه ای دانست که بیشترین تأثیر گذاری بر مخاطب را دارد و گفت: مردم آگاهانه و با انتخاب در نماز جمعه شرکت می کنند و امام جمعه را قبول دارند که نمازشان را به او اقتدا می کنند و پیامی که ازطرف امام جمعه دریافت می کنند را می پذیرند بنابراین تریبون نماز جمعه یک رسانه مورد اعتماد و مقبول برای مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، تصریح کرد: نماز جمعه پایگاهی است که برای فرهنگ سازی وخنثی سازی توطئه‌های دشمن بیشترین کاربرد را دارد و برای افزایش معنویت و بصیرت افزایی جامعه و آگاه شدن به مسائل روز دنیا بسیار تأثیر گذار است و تریبون نماز جمعه می تواند نقش فوق العاده ای در شرایط فعلی جامعه و خنثی‌سازی توطئه های دشمن ایفا کند .