حرکت به سوی نور با کاروان راهیان نور / شروع یک حرکت عظیم فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شکرستان نشست قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی استان ، با حضور فرمانده سپاه امیر المومنین ( ع) ،و روسای دانشگاه‌های استان در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه ایلام برگزار شد. فرمانده سپاه امیر المومنین استان ایلام در این نشست از راه اندازی راهیان نور استانی خبر داد و […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شکرستان نشست قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی استان ، با حضور فرمانده سپاه امیر المومنین ( ع) ،و روسای دانشگاه‌های استان در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه ایلام برگزار شد.

فرمانده سپاه امیر المومنین استان ایلام در این نشست از راه اندازی راهیان نور استانی خبر داد و عنوان کرد: راهیان‌نور استانی بعد از وقفه‌ای که به دلیل کرونا بوجود آمد ،مجددا راه‌اندازی شد و ان‌شاءالله امسال مصمم هستیم در سرفصل‌های مختلف؛ راهیان‌نور دانشجویی، دانش‌آموزی و محلات را که بصورت گروه‌های خودجوش مردمی در یادمان‌ها حضور پیدا می‌کنند، برگزار نماییم.

سردار شاکرمی آماده کردن زیر ساخت‌ها برای برگزاری این اردو را از وظایف خطیر سپاه دانست و گفت ؛ در سال جاری اقدامات خوبی در جلسه ستاد استانی راهیان نور انجام گرفت، و با توجه به حضور ریاست محترم جمهور در نقطه ایثار وحمایتهایی که در استان شد مصمم هستیم ساختارها را آماده نماییم و ان‌شاءالله مشکلات در این زمینه را مرتفع می نماییم.

وی افزود : راهیان نور یک حرکت عظیم فرهنگی است که هر کدام از سرفصل‌هایی آن که در دستور کار قرار دارند، در زمانبندی خاص خود، اعزام آنها صورت خواهد گرفت.

سردار شاکرمی با اشاره به اختصاص یک میلیارد ریال به قرارگاه راهیان نور دانشجویی علم‌الهدی استان ایلام بیان کرد: ۲ دستگاه اتوبوس سپاه با کیفیت بالا به صورت رایگان و مابقی اتوبوس‌ها با ۵۰ درصد هزینه به منظور حمل و نقل دانشجویان در اختیار این قرارگاه قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام راهیان نور را یک گردشگری معنوی تعالی بخش خواند و عنوان کرد : در رابطه با محصولات فرهنگی راهیان نور باید پیش بینی‌های لازم به عمل آید،و این سفر باید مفهومی باشد و برای مستند سازی هم اقدامات لازم صورت گیرد.

سردار شاکرمی با اشاره به اقدامات فرهنگی در پایان اردوی راهیان نور افزود: باید جشنواره‌ای مبتی بر برترین راوی، روحانی و غیره در دانشگاه ایلام برگزار شود و تمامی اقدامات به صورت کتابچه در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

در ادامه این نشست نیز رییس دانشگاه ایلام ، برآیند برگزاری اردوهای راهیان نور را نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت دانست و اظهار داشت: زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا که به تعبیر مقام‌ معظم رهبری کمتر از خود شهادت نیست، تکلیفی است که بر عهده ما گذاشته شده است.

وی افزود : با توجه به گنجینه فرهنگی خوبی که در دفاع مقدس داریم ،ضرورت دارد که اردوی راهیان نور هر ساله با شکوه بیشتری برگزار شود.

دکتر علیمحمدی رییس قرارگاه راهیان نور،با عنوان تاریخ برگزاری راهیان نور از دهم لغایت ۲۵ اسفند ماه افزود : راهیان‌نور امسال با تعداد ۵۰۰ دانشجو از سراسر دانشگاه‌های استان و مراکز آموزشی برگزار خواهد شد .

دکتر علی محمدی اردوهای راهیان‌نور را زمینه آشنا نمودن دانشجویان با فرهنگ شهادت و ایثار عنوان کرد و بیان داشت؛ نتایج یک تحقیق دانشجویی با نام “شناسایی قابلیت‌های بسیج دانشجویی جهت مقابله با جنگ نرم” ، با توجه به مؤلفه‌هایی که در این زمینه مورد بررسی قرار گرفتند، نشان داد که برگزاری اردوهای راهیان‌نور ، بیشترین تاثیرگذاری را بر دانشجویان داشته و بالاترین امتیاز را کسب نموده است.

رئیس دانشگاه ایلام خاطر نشان کرد: راهیان نور ظرفیت عظیمی است که به‌ درستی مقام‌ معظم رهبری تشخیص دادند و بر حمایت آن تاکید کردند و هر ساله با توجه به تاثیرگذاری مثبت آن بر دانشجویان، انگیزه برای انجام هر چه با شکوه‌تر آن، بیشتر است.

وی افزود : دانشگاهها ضرورت دارد از این اردوها که یک ابزار لازم برای کادرسازی و تربیت نیروهای انقلابی و عهده‌داری مسئولیت‌های که در نظام اسلامی به آن‌ها سپرده می‌شود ، استقبال نمایند و با وجود تمام مشکلات مادی دانشگاه ها بر روی برگزاری با شکوه تر آن تمرکز شود .

به گزارش شکرستان در این جلسه روسای دانشگاه‌ها نقطه نظرات خود را بیان نمودند ، و چگونگی اعزام ،تعداد دانشجویان،تعداد اتوبوس ها و موارد دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت .