حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام در استودیو صدای مرکز ایلام ( پایانه مرزی مهران)

محمد سبحان حسنی گفت: از ابتدای ماه صفر تا ساعت ۱۶ امروز یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۴۹۶ ایرانی از مرز بین المللی مهران به قصد زیارت و شرکت در مراسم اربعین از کشور خارج شدند که از این تعداد تاکنون یک میلیون و ۱۶۲ هزار و ۱۰۲ زائر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، محمد سبحان حسنی شامگاه شنبه در استودیو صدای مرکز ایلام ( پایانه مرزی مهران) ضمن تسلیت اربعین حسینی و تشکر از همه مردم استان به عنوان خادم زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام به ویژه مردم ولایت مدار شهرستان مهران، افزود: از ابتدای ماه صفر تا ساعت ۱۶ امروز یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۴۹۶ ایرانی از مرز بین المللی مهران به قصد زیارت و شرکت در مراسم اربعین از کشور خارج شدند که از این تعداد تاکنون یک میلیون و ۱۶۲ هزار و ۱۰۲ زائر از طریق مرز مهران وارد کشور شدند.

حسنی ادامه داد: استقرار ۱۴ دستگاه تریلی یخچال دار ، جهت خنک نمودن آب های بسته بندی شده، استقرار پنج دستگاه یخ ساز با ظرفیت ۱۸ تن در شبانه روز تامین، تامین ۵۷ هزار قالب یخ توسط عتبات عالیات از جمله اقدامات انجام شده برای خدمت دهی به زوار بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: در این مدت روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ قالب یخ از شهرهای مهران، ایلام، اسلام آباد غرب و همدان تامین شد و برای دفع فاضلاب پایانه ۲۲ کیلومتر شبکه رفت و برگشت یک واحد سپتیک بتنی به ظرفیت ۲ هزار متر مکعب در حال اجرا می باشد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در در حوزه حمل و نقل، گفت: بیش از هزار دستگاه اتوبوس خط واحد در مسیر های پارکینگ اربعین – پل زائر – پایانه برکت- میدان اربعین به صورت رفت و برگشت جابجایی زوار را انجام دادند و در حوزه برون شهری به طور متوسط روزانه دو هزار دستگاه اتوبوس به سایر استانها عزیمت کردند.

حسنی اضافه کرد: هر روز تعداد ۶۰۰ دستگاه به صورت دپوشده در محل پارکینگ اربعین وجود داشته و از طرف وزارت کشور نیز ۵۰۰ دستگاه خودرو ون به ناوگان حمل و نقل اضافه شد به نحوی که متوسط ایستایی هر زائر ۲۰ دقیقه است.

معاون استاندار ایلام با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث تامین آب، گفت: تامین بیش از ۴۳ میلیون آب به صورت بطری- لیوانی، تامین ۲۸ دستگاه تانکر آب، استقرار یک دستگاه بسته بندی آب با ظرفیت ۲۴ هزار آب بسته بندی شده در روز، استقرار ۱۴ دستگاه تریلر یخچالدار استریک ۱۰ تنی جهت خنک نمودن آب های بسته بندی شده، استقرار ۵ دستگاه ها یخ ساز با ظرفیت ۱۸ تنی در شبانه روز در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث بهداشت نیز افزود: تامین ۱۲۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس و استقرار ۵ بالگرد در استان و ۱۲ بالگرد نیز به صورت رزرو در کرمانشاه بخشی از اقدامات این حوزه بود.