حفظ بیت المال و اجرای عدالت مورد تأکید شهید فتاحی بود

شهید والامقام، دکتر محمد رضا فتاحی در ایام جنگ تحمیلی رئیس بیمارستان امام خمینی «ره »شهر ایلام ، مسئول بیمارستان صحرایی شهید سلیمی و اصالتا اهل اسلام آباد بود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان،صبح امروز یادواره شهید محمد رضا فتاحی با حضور خانواده شهید فتاحی، سردار جمال شاکرمی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی وجمعی از مدیران کل و مسئولین استانی در محل سالن حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به همت بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام برگزار شد.

شهید والامقام، دکتر محمد رضا فتاحی در ایام جنگ تحمیلی رئیس بیمارستان امام خمینی «ره »شهر ایلام ، مسئول بیمارستان صحرایی شهید سلیمی و اصالتا اهل اسلام آباد بود.

وی به همراه خانواده در سال ۶۵ به ایلام عزیمت کرد و مدت یک سال و نیم در ایلام سکونت داشت، سپس در ۲۴ دی ماه سال ۶۶ به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

امروز در یادواره این شهید والامقام ، همسر وی که ساکن کرمانشاه است حضور داشت و در حاشیه این یادواره در گفتگو با خبرنگار شکرستان به بیان خاطره ای کوتاه از شهید فتاحی پرداخت وگفت : پسر کوچکم بیمار شده بود و از شهید درخواست کردم یک شربت ضد سرفه از بیمارستان با خودش برای پسرم به همراه آورد اما او در پاسخ گفت؛ چگونه انتظار داری، دارویی را که حق کودکان ایلام است، را برای فرزندم بیاورم،این داروها برای کودکانی است که زیر خمپاره و گلوله دشمن بعثی قرار دارند وسختی های زیادی متحمل می شوند ،من برای پسرم از داروخانه های اسلام آباد دارو تهیه می‌کنم.

شهناز رشیدی ادامه داد: روزی که شهید برای دیدن مادرش به اسلام آباد آمد داخل جیبش پر از خاک ، شیشه و نخ بخیه بود. به ایشان گفتم ،اینها داخل جیب شما چیکار میکنه؟

جواب دادند؛ همین نخ بخیه ها مبلغ هفت دلار قیمت دارند و متعلق به بیت المال هستند، آنها را زمان بمباران جمع کردم که بتوانم بعدا از آنها استفاده کنم.
رشیدی ،در مورد خصوصیات اخلاقی شهید فتاحی ،با ذکر این مطلب که همه شهدا مجموعه ای از خصوصیات خوب اخلاقی داشتند، که به مقام رفیع شهادت نائل آمدند،گفت: عقاید محکم و حفظ بیت المال از خصوصیات اخلاقی مورد تأکید شهید فتاحی بود.

همسر گرانقدر شهید فتاحی با ذکر این مطلب که شهدا پایبند اعتقاداتشان بودند و با جان و دل از وطنشان وبیت المال محافظت کردند ، افزود: خون شهدا نباید نردبان افرادی شود که با سوئ استفاده از بیت المال و جایگاهشان به خون شهدا خیانت می کنند و باعث عذاب وناراحتی خانواده شهدا می شوند.

وی با عنوان این مطلب که ما بعنوان همرزم و همفکر شهید فتاحی، عدالت را سر لوحه زندگی خود قرار داده ایم،افزود: نباید در جامعه عده ای ثروت اندوزی کنند و عده دیگری نتوانند معیشت خود را بگذرانند، این بی عدالتی است.

شهناز رشیدی ،افزود: افرادی که دغدغه نان ندارند و در رفاه هستند نباید دیگر اقشار جامعه را فراموش کنند ،بلکه باید با تمام وجود برای برقراری عدالت و مساوات در جامعه تلاش کنند،زیرا شهدا برای اهداف عالی نظام و اسلام جان خود را فدا کردند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر نیز ،گفت: بخشی از این اعتراضات بر می گردد به انتخاب های اشتباهی که داشته ایم و باعث شده افراد ناشایست در جایگاه هایی قرار بگیرند که لیاقت آن را ندارند، زیرا این جایگاه ها متعلق به شهدا بوده است.

شهدایی که با ازخودگذشتگی برای خدمت گذاری به مردم و دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند. این دسته از افراد نتوانستند جایگزین های خوبی برای شهدا باشند و راه آنها را بدرستی ادامه دهند.

وی با تأکید براینکه اگر مسئولین از عهده مسئولیتی که بر عهده آنها گذاشته شده برنمی آیند ، از قبول این امانت سنگین خودداری کنند،افزود:پذیرش مسئولیت راحت نیست.شهید فتاحی با اینکه در طول شبانه روز استراحت زیادی نداشت و بیشتر اوقات، سه ساعت از شبانه روز را نمی خوابید و زحمات بسیاری می کشید، اما مسئولیت معاونت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را در آن زمان قبول نکرد، زیرا دوست نداشت کار را نصفه و نیمه انجام دهد و مسئولیت سنگین تری را بپذیرد.

همسر شهید فتاحی، افزود: بسیار دیده می شود که افراد تقوای خود را کنار می گذارند و مسئولیتی را قبول می کنند که نمی توانند آن را بدرستی انجام دهند که باعث اعتراض مردم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با عنوان این مطلب که تبلیغات در مورد خانواده شهدا زیاد است در صورتیکه ما یک زندگی معمولی داریم ،افزود: بسیاری از خانواده شهدا ابراز گله مندی دارند و میگویند ؛ نام و خون شهدای ما نردبانی برای افراد سودجو شده تا پله های ترقی خود را طی کنند،اما در عمل راه شهدا را پیش نمی گیرند واکنون مردم از مسئولین انتظار کارهای عملی دارند.