خانواده هسته مرکزی و بخش اصلی تشکیل یک جامعه پویا است

فاطمه رستگار گفت:خانواده بعنوان هسته مرکزی و بخش اصلی یک جامعه پویا  و بعنوان یک واحد کوچک اجتماعی نقش بسیار زیادی در تثبیت رفتارهای فردی و اجتماعی افراد دارد و از برکت وجود خانواده هایی سالم است که جامعه ای سالم ساخته می شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،صبح امروز ویژه برنامه ای با هدف تکریم خانواده و اهمیت نقش مادر با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ،مربیان  و مسئولین مراکز استان، کارکنان ستادی و مدیر کل سازمان انتقال خون استان برگزار شد.

در این برنامه که با موضوع آگاهی بخشی نسبت به اثرات مثبت ازدواج به هنگام تعدد فرزندان و حمایت از نقش مادری تشکیل شده بود فاطمه رستگار با اشاره به نتایج نقش حمایتی از خانواده ها ، گفت: این حمایت ها که می تواند در قالب حمایت های مالی ،انگیزشی اجتماعی و عاطفی بخصوص برای مادران شاغل در نظر گرفته شود بر بهداشت و سلامت جامعه کمک شایانی خواهد نمود.

مدیر کل کانون،پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تصریح کرد: بهره گیری از قوانین حمایتی خانواده ،مسیر روشن هدایت را به ما نشان می دهد و گاهی هوشیاری درایت و حمایت از خانواده موجب مصونیت از آسیب ها در سطح خانواده و اجتماع می شود.

وی با بیان اینکه خانواده بعنوان هسته مرکزی و بخش اصلی یک جامعه پویا  و بعنوان یک واحد کوچک اجتماعی نقش بسیار زیادی در تثبیت رفتارهای فردی و اجتماعی افراد دارد،افزود: از برکت وجود خانواده هایی سالم است که جامعه ای سالم ساخته می شود.

فاطمه رستگار با عنوان این مطلب که نقش زنان در داشتن جامعه ای سالم بسیار پر رنگ است، عنوان داشت: مؤثرترین عامل تربیت و سلامت روحی و جسمی فرزندان در جامعه مادر خانواده است و برای داشتن یک جامعه بانشاط و شاد حضور مادرانی شاد در خانواده ضرورت دارد.

این مسئول با اشاره به آموزه های دینی ،افزود: از مهم‌ترین و سازنده ترین نقش‌هایی که زن می‌تواند ایفا کند، نقش مادری و همسری است که در آموزه‌های دینی بسیار در مورد این نقش اثر گذار به جهت حفظ خانواده ای پایدار تأکید شده است.

گفتنی است ؛از دیگر اقدامات انجام شده در این برنامه ،پخش فیلم های مرتبط در این زمینه برای کارکنان و مربیان بوده است.

لازم به ذکر است؛ در پایان این برنامه، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با تقدیر از تلاش کلیه بانوان شاغل در این مجموعه، جهت انگیزه بخشی موثر ،از بانوانی که در سال جاری ازدواج کرده و یا صاحب فرزند شده اند همچنین به عنوان ایثارگر سرپرست خانوار بوده اند با اهدای لوح تقدیر کرد.