در دنیای امروز رسانه سلاحی موثر و قوی تر از بمب اتم است/ امنیت پایدار از دستاوردهای بزرگ نظام است

محمد سبحان حسنی گفت؛ در دنیای امروز رسانه سلاحی موثر و قوی تر از بمب اتم است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان محمد سبحان حسنی عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: برگزاری این نشست ها  فرصتی برای بیان مشکلات جامعه و مطرح کردن راهکارها می باشد و امید است خروجی این جلسات منجر به گره گشایی مشکلات استان شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به منویات مقام معظم رهبری سه وظیفه را برای اصحاب رسانه عنوان کرد و گفت : نقد و نظارت، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف ،تبیین و تبادل افکار و آرا در جامعه از نگاه رهبری برای اصحاب رسانه عنوان شده است که باید در راستای آن گام برداشته شود.

وی با تأکید بر همدلی و وحدت در جامعه که از اولویت های دولت سیزدهم است ، گفت: با توجه به رقابت کشورهای همسایه با جمهوری اسلامی ایران و دشمنانی که وجود دارد ،باید همه اقشار جامعه برای مرتفع کردن مشکلات با هم متحد باشند ومدیران با این نگاه اهداف نظام را دنبال کنند.

محمد سبحان حسنی، امنیت پایدار را از دستاوردهای جمهوری اسلامی  دانست و افزود: علی‌رغم تهدیدهای متعدد دشمنان، کشور ما  از کشورهای دارای امنیت بالا و پایدار در دنیاست.

وی افزود: در ایام تاسوعا و عاشورا توطئه ها و سرویس‌های خرابکاری دشمنان خنثی شد و برخی از کشورهای منطقه نیز در توطئه بر علیه کشور نقش داشته‌اند.

حسنی با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: باید تلاش شود این ظرفیت ها  در سطح کشور معرفی شوند،تا باعث توسعه  استان گردد.

وی اربعین را  یک فرصت طلایی برای استان  از نظر ابعاد مختلف از جمله ؛بعد  معنوی ، توسعه زیر ساخت‌ها، پیامدهای اقتصادی و معرفی استان دانست و گفت: استان ایلام به خوبی معرفی شده است و امسال نیز با توجه به منابع محدود ،اعتبارات بسیار مناسبی در حوزه اربعین جذب گردید.

این مسئول با اشاره به نیاز کشور روسیه و خرید تسلیحات از ایران که آن را افتخاری بزرگ برای کشور دانست، تصریح کرد: رسانه ها باید داشته های کشور را تبلیغ کنند تا جوانان ما بدانند جمهوری اسلامی به کجا رسیده و چه افتخارهایی بدست آورده است.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی استاندار و مجموعه مدیریتی ایشان خاطر نشان کرد: دیپلماسی فشرده و خوبی در استان های همجوار ما با کشور عراق اجرا شده  و انتظار است ،رسانه ها تلاش ها و خدمات ارزشمند صورت گرفته در استان را منتشر و برای مردم تبیین کنند .

معاون سیاسی استاندار  ایلام با اشاره به اینکه همه ما در یک کشتی نشسته ایم و مدیران و رسانه ها با هم افزایی  برای توسعه و اعتلای استان تلاش و حرکت کنند ،عنوان کرد: گفتمان دولت سیزدهم  گفتمان انقلاب اسلامی است و در این دایره و گفتمان هم افزایی، وحدت و همدلی جز اولویت های مهم است ،که رسانه ها و مدیران باید برای توسعه استان با وحدت و هم افزایی تلاش کنند.