در شورای پدافند غیرعامل ۵ قرارگاه و ۱۱ کارگروه ذیل شورا فعالیت دارند

محمد رحیمی در خصوص تعداد قرارگاه ها و کارگروه های ذیل شورای پدافند غیرعامل استانداری، گفت: در شورای پدافند غیرعامل ۵ قرارگاه و ۱۱ کارگروه ذیل شورا فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،روز سه‌شنبه ۳ آبان ماه، مدیرکل پدافند غیرعامل با همراهی کارکنان این مجموعه و روسای کارگروه های ذیل شورای پدافند غیرعامل استان با حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به مناسبت هفته پدافند غیرعامل دیدار و گفتگو کردند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام در این دیدار ضمن تبریک بمناسبت آغاز هفته پدافند غیرعامل ،اظهار داشت: سازمان پدافند غیرعامل از سال ۸۲ در مجموعه های ستاد کل نیروی مسلح قرار گرفته است.

محمد رحیمی ادامه داد: روسای کارگروه های یازده گانه ذیل شورای پدافند غیرعامل استان امروز نقطه نظرات خود را در خصوص پدافند غیرعامل ارائه می دهند.

وی افزود: در سال ۱۳۰  روز ۸  آبان، بعنوان روز پدافند در تقویم ملی ثبت شد و اطلاع رسانی، مصونیت سازی و آگاه سازی در این حوزه به مردم و جامعه در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام تاکید کرد: پدافند اکنون یک نهاد حاکمیتی و کشوریست که رییس ستاد کل نیروی مسلح بعنوان رییس کمیته دائمی پدافند غیرعامل در کشور است و ریاست شورای پدافند غیرعامل استان با حکم سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروی های مسلح، دکتر بهرام نیا استاندار ایلام است.

رحیمی در خصوص تعداد قرارگاه ها و کارگروه های ذیل شورای پدافند غیرعامل استانداری، افزود: در شورای پدافند غیرعامل ۵ قرارگاه و ۱۱ کارگروه ذیل شورا فعالیت دارند.

وی تصریح کرد: پدافند شیمیایی، تهدیدات بیوتروریسم و تهدیدات سایبری از جمله تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل است که برای مقابله با این تهدیدات برنامه داریم.

رحیمی اضافه کرد: در حوزه پدافند غیرعامل یک سند بعنوان سندجامع بالادستی تعریف شده که براساس این سند هر سال یک سری وظایف در قالب طرح و برنامه تعریف می شود.

وی از تدوین ۲۵ طرح و برنامه در شورای پدافند غیرعامل خبر داد و گفت: دشمن در تولید محتوا پیش دستی می کند که نقش رسانه ها در خنثی سازی نقشه های آنان بسیار اثر بخش است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه، دروس پدافند بعنوان دروس عمومی در مدارس و دانشگاه ها تدریس می شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل، گفت: رهبری فرموندند« پدافند غیرعامل یک اصل خواهد بود براي هميشه، نه براي يک مقطع خاص، این اصل مستمر و هميشگي است».

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام در پایان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای هزینه کرد اعتبارات پدافند غیرعامل ملزم به مبادله موافقت نامه هستند، گفت: یک درصد اعتبارت تمامی سازمان ها به مبحث الزامات پدافند غیرعامل اختصاص یافته است که همه دستگاه ها باید به آن ملزم باشند.