نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام:

در عرصه دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی نتوانستیم نوجوانان را قانع کنیم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در اختتامیه کنگره منطقه ای شعر طلوع سرخ، اصحاب فرهنگ هنر و رسانه را افسران جهاد تبیین دانست و تصریح کرد: در عرصه شعر، فرهنگ و هنر آنچنان که باید در عرصه دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی نتوانسته‌ایم نوجوانان را قانع کنیم.

به گزارش شکرستان ، عصر امروز همزمان با گراميداشت روز پاسدار و روز جانباز، اختتامیه سومين دوره استاني و اولين دوره منطقه اي كنگره شعر «طلوع سرخ» با حضور شاعران شاخص آئيني استان هاي ايلام، خوزستان، كرمانشاه، كردستان، لرستان و همدان ،در محل  سالن اجتماعات هتل زاگرس به همت اداره کل کتابخانه های استان ایلام برگزار شد.

در این آئین حجت‌الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار ضمن مقایسه دوران پیش از انقلاب و پس از انقلاب اظهار داشت: گرفتن حق توحش از ما، تصویب قانون کاپیتولاسیون، تغییر پادشاه ایران با پیام یک سفیر و… ملت ایران را در یک موقعیت ذلت قرار داده بود که باعث شد غیرت حضرت امام به جوش آمده و فریاد برآورد که به داد اسلام برسید و آن را از ذلت نجات بدهید.

وی افزود: ملت ایران پس از انقلاب اسلامی از آن ذلت به عزت رسیده است و به برکت مجاهدت شهدای ما، امروز برای همیشه هیمنه قدرت آمریکا در دنیا با اقتدار شکسته شده و این اقتدار خیلی ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاکید کرد: ثمره مجاهدت و خون حاج قاسم تهدید آمریکا و استکبار به فراتر از مرزهای ایران برده شد و جبهه مقاومت را شکل داد و غربت و تنهایی جمهوری اسلامی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس را از یادها بزداید.

وی افزود: رویکرد به دین در جهان از برکات انقلاب اسلامی است و امروز یک گروه مجاهد فلسطینی نه با تعصب قومیت و عربیت، بلکه با تکیه بر آموزه‌های جهاد در اسلام طوفان الاقصی را شکل می‌دهد و ملت مجاهد یمن، با انواع و اقصی مشکلات، امروز به عنوان مجاهدان فی سبیل‌الله دشمنان اسلام را ذلیل کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار جنگ فیزیکی و در میدان را جنگ صغیر دانست و ادامه داد: آنجا که جان دادن بود، شاهد ایثار جان توسط حاج قاسم و یارانش بودیم و روی دیگر آن جهاد کبیر یا همان جهاد تبیین است که در این حوزه وظیفه و مسئولیت اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه سنگین است.

وی تصریح کرد: در عرصه شعر و ادب و هنر آنچنان که باید دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، نتوانسته‌ایم نوجوانان و جوانان خود را قانع کنیم و غیرت ایرانی بودن و اسلامی بودن را به آن‌ها نشان دهیم.

امام جمعه ایلام افزود: ما نتوانستیم به خوبی مرز بین خودی و دشمن را به نوجوانان و جوانان به درستی نشان بدهیم و شاهدیم که امروز آنها دچار تردید شده‌اند که چرا باید پای کار انقلاب و انتخابات بمانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار بر ضرورت کادرسازی برای حکومت امام زمان تاکید کرد و گفت: در این زمینه بالاترین مسئولیت بر دوش ملت ایران است و در این راه ما نباید اصالت، هویت و آورده‌های خود را فراموش کنیم.

در ادامه ی این برنامه، شاعران و هنرمندان برنامه های شعر خوانی خود را اجرا کردند و «حیدری» مدیر کل کتابخانه های استان ایلام نیز از حضور، همراهی و همکاری ارگان های مختلف و شاعران و شرکت کنندگان حاضر قدردانی کرد.