به مناسبت روز دانش آموز صورت گرفت؛

دیدار مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با خانواده نوجوان شهید ” علی جرایه”

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام ،صبح امروز و به مناسبت روز دانش آموز مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با همراهی تعدادی از کارکنان این مجموعه،به شهرستان آبدانان،بخش سراب باغ عزیمت نمود و با همراهی بخشدار سراب باغ […]

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام ،صبح امروز و به مناسبت روز دانش آموز مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام با همراهی تعدادی از کارکنان این مجموعه،به شهرستان آبدانان،بخش سراب باغ عزیمت نمود و با همراهی بخشدار سراب باغ و سرپرست بنیاد شهید آبدانان با خانواده شهید ۱۲ ساله «علی جرایه »دیدار و گفتگو کردند.

شهید علی جرایه فرزند سوخته زار و شهربانو در اولین روز مهرماه ۱۳۵۰ در سراب باغ آبدانان دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خود را در مدارس شهداء و طالقانی تا اول راهنمایی ادامه داد و در زمان جنگ تحمیلی به عنوان رزمنده بسیجی به گردان ۵۰۵ محرم، تیپ ۱۱ امیر المومنین (ع) سپاه پیوست و راهی جبهه های نبرد با دشمن بعثی گردید تا آنکه در تاریخ ۱ اسفند  ۱۳۶۲ طی عملیات والفجر ۵ در منطقه عملیاتی مهران در سن ۱۲ سالگی از ناحیه سر مورد اصابت خمپاره قرار گرفت و به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.

بخشی از وصیت نامه این شهید گرانقدر به شرح زیر است ؛

اگر مرا بکشید و بدنم را قطعه قطعه کنید قطعه های بدنم فریاد برمی آورند و لبیک یاخمینی میگویند. من رفتم اما وصیتم به شما هموطنان عزیز این است که امام را تنها نگذارید و اسلحه مرا بردارید و راه شهیدان را ادامه دهید.

اگر قرار باشد من بمیرم بهتر است میان جبهه و سنگر بمیرم برای حفظ اسلام وقرآن به راه پاک رهبر بمیرم. پدر و مادر عزیزم به خدا سوگند تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون که در بدن دارم با دشمنان اسلام می جنگم.

توصیه ام به شما این است که صبر و استقامت داشته باشید و تقوا پیشه کنید.ازشما میخواهم که پیرو همیشگی امام عزیز باشید و نگذارید که امام تنها بماند. اگر این سعادت نصیبم شد که در رکاب حسین زمان به سوی معبودم بشتابم برای من گریه وزاری نکنید و بدانید با آگاهی کامل این راه را پذیرفتم و چون مسئولیت پاسداری از خون شهدا را بردوش خود حس کردم به جبهه ها شتافتم تا قسمتی از بار مسئولیت که بردوشم بود انجام دهم.

گفتنی است؛ یکی از مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان ایلام با نام این شهید گرانقدر مزین شده است.