دیدار مردمی رئیس کل دادگستری ایلام در ساختمان جدید دادگستری استان برگزار شد

دیدار مردمی رئیس کل دادگستری ایلام در ساختمان جدید دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش شکرستان به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی دادگستری استان ایلام، در راستای تکریم ارباب رجوع و پاسخ گویی به درخواست ها و مشکلات مراجعین، دیدار مردمی دکتر عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری ایلام و معاونین قضایی ایشان در ساختمان جدید دادگستری استان برگزار شد.

در این دیدار 72 نفر از مراجعین به دادگستری در ساختمان جدید و در محیطی مناسب، مطلوب و شایسته مردم شریف استان و در فضایی دوستانه و صمیمی مشکلات و درخواست های حقوقی و قضایی خود را با عالی ترین مقام قضایی استان و معاونین وی مطرح کردند و حسب مورد در راستای رفع مشکلات آنان راهنمایی های لازم ارائه و دستورات مقتضی صادر شد.

در حاشیه این دیدار، رئیس کل دادگستری استان ایلام به اهمیت رسیدگی به درخواست ها و مشکلات مردم و مراجعین اشاره کرد و اظهار داشت: در سند تحول دستگاه قضایی تکریم ارباب رجوع و کرامت مداری و رسیدگی به تظلمات، شکایات و دعاوی آنان به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است.

دکتر علی‌محمدی پس از بررسی درخواست‌های مطرح شده از قبیل درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری، درخواست بازبینی و بررسی مجدد برخی از پرونده‌ها، درخواست تسریع در رسیدگی به پرونده ها و تقاضای عفو و بخشودگی، به منظور رفع مشکلات موجود و پیگیری مطالبات شهروندان، دستورات لازم را صادر کرد.

متقاضیان دیدار با رئیس کل دادگستری ایلام، می‌توانند با مراجعه به وب سایت دادگستری کل استان به نشانی https://dadgostari-il.eadl.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.