دیدار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با خانواده های معظم شهدا

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه سفر خود به استان ایلام، با همراهی استاندار ایلام، نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به دیدار خانواده معظم شهدا رفت و با آنها گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام؛ همزمان با سومین روز از هفته دولت، دکتر انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه سفر به استان ایلام همراه با حسن بهرام نیا استاندار ایلام، سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای و جمال اسدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با خانواده معظم شهید والامقام فرمان کمری دیدار و از مقام والای آنان تجلیل کردند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در این دیدار ضمن تبریک هفته دولت، اظهار داشت: دیدار با خانواده های معظم شهدا برای ما افتخار است و امروز توفیقی نصیب ما شد که با همسر شهید کمری دیدار داشته باشیم.

انسیه خزعلی ادامه داد: امیدواریم خداوند به واسطه شهدا و خانواده های معظم آنها ما را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز در این دیدار با تجلیل از فداکاری و ایستادگی خانواده معظم شهید والامقام فرمان کمری، اظهارداشت: همسر گرامی این شهید والامقام پس از شهادت ، بار سنگین پرورش فرزندانش به عنوان یادگاران شهید را بر عهده گرفتند و پرورش دادند و با سربلندی تحویل اجتماع دادند.

جمال اسدی در ادامه به نقش مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در سال ۱۳۵۹ که جنگ تحمیلی شروع شد، استان ایلام حدود ۷۵ صدم درصد جمعیت کشور را داشت، در صورتی که خانواده های معظم شهدا و جانبازان حدود ۳ درصد جمعیت ایثارگری کشور را تشکیل می دادند، که این عدد در حدود چهار برابر متوسط کشوری بود.

وی همچنین با اشاره به اینکه استان ایلام تعداد ۳۳۷ شهیده گرانقدر را تقدیم اسلام و آرمان های انقلاب نموده است، بیان کرد: مجموع شهدای زن و جانباز استان، حدود ۷ درصد جمعیت زنان ایثارگر در کل کشور را تشکیل می دهد.
شهید فرمان کمری در هجدهم آذرماه ۱۳۶۰ بر اثر حمله هوایی دشمن به شهر ایلام مورد اصابت ترکش قرار گرفت و همراه با فرزند ۲ ساله اش به فیض والای شهادت نائل آمد.