دیپلماسی مهارت یک راهبرد اساسی است که با جدیت دنبال می شود

مهرداد عظیمی رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه دیپلماسی مهارت در استان های مرزی به جد دنبال می‌شود و تکلیفی مضاعف برای مدیران این استان ها از جمله ایلام است ، گفت: این مهم یک راهبرد اساسی برای کمک به کشورهای هدف و صدور توانمندی ایران در ابعاد مختلف از جمله آموزش های مهارت است.

به گزارش سراج ، معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، در سفر دو روزه خود به استان ایلام، صبح امروز چهارشنبه« ۲۴ آبان ماه»در نشست صمیمی با کارکنان فنی و حرفه ای استان ایلام و جمعی از مهارت آموزان، اظهار داشت: استان ایلام با داشتن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق می‌تواند الگوهای موفقی برای دیپلماسی مهارت در کشور باشد.

مهرداد عظیمی،هدف از سفرهای استانی را دیدار با کارکنان و شناسایی پتانسیل های هر استان عنوان کرد و افزود: آشنایی با ظرفیت‌های هر استان که مهم‌ترین آنها سرمایه‌های انسانیست ضرورت دارد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور،عنوان کرد؛ متناسب با ظرفیت‌های استان‌ها، برنامه‌های جدیدی در سطح سازمان ارتقاء و دنبال می‌شود.

عظیمی خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر 4 هزار و 300 مرکز جوار کارگاهی در کشور وجود دارد و سازمان با سیاست‌های راهبردی این مراکز را توسعه خواهد داد.

وی با اشاره به بازدید از صنایع موفق استان ایلام از جمله پترشیمی،عنوان کرد: در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی تفاهم‌نامه همکاری با وزارت نفت و هلدینگ‌های بزرگ صنعتی امضاء می‌شود.

معاون وزیر کار ،ادامه داد: بر‌اساس نیاز کشور که همان تربیت و آموزش نیروی انسانی ماهر است این مهم به عنوان راهبرد جدید دنبال می‌شود.

عظیمی عنوان کرد: دیپلماسی مهارت به عنوان یک راهبرد اساسی برای کمک به کشورهای هدف و صدور توانمندی‌های ایران در ابعاد مختلف از جمله آموزش‌های مهارتی است.

این مسئول در ادامه با اشاره به بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای ایلام،گفت:خوشبختانه کشور همسایه «عراق» متقاضی خرید محصولات تولیدی مربیان ایلام است و این مهم نشان می‌دهد بیش از گذشته باید تقویت استان‌های مرزی در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان داشت : در دیدار اخیر با وزیر امور خارجه کشورمان، دیپلماسی مهارت دنبال و در میز معادلات اقتصادی، این موضوع مهم در دستور کار قرار گرفت که با هم‌افزایی در حال اجراست.

به گزارش سراج، ر‌ئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران، کارگاه گوهر تراشی، برق صنعتی، کارگاه آموزشی برق صنعتی و pLc، طراحی روی چوب و غیره بازدید و با مربیان و کارکنان به گفت‌و‌گو پرداخت و پس از آن در نشست صمیمی با کارکنان فنی و حرفه‌ای ایلام حضور پیدا کرد و از نزدیک در جریان مسائل ومشکلات آنها قرار گرفت.