نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ؛

ذهن خلاق یک موهبت الهی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با عنوان اینکه ذهن خلاق یک موهبت الهی است که باید بدرستی پرورش یابد،گفت:نباید ذهن خلاق و استعدادهای خدادادی بدون استفاده بمانند و ضایع شوند،بلکه باید شکوفا و بدرستی هدایت شوند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ، ظهر روز پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه ،مدیر دفتر مرکزی حراست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، خوشامد گویی به مدیر دفتر مرکزی حراست کانون کشور، اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محل شکوفایی استعدادها و پرورش و هدایت آنهاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار افزود: در زمان مدیریت خانم رستگار برنامه های فرهنگی موثر و خوبی در کانون اجرا شده و کارهای مثبتی صورت گرفته که از جمله می توان به برپایی جشنواره «نماز کلید بهشت » اشاره نمود.

وی ذهن خلاق را یک موهبت الهی دانست و گفت: ذهن خلاق هدیه و موهبت الهی است که باید به درستی پرورش یابد و از آن حداکثر استفاده را در مسیر صحیح انسانیت برد و نباید بگذاریم این استعدادهای خدادادی بدون استفاده بمانند و ضایع شوند بلکه باید شکوفا و در مسیر صحیح هدایت شوند.

وی پرورش استعدادها و هدایت آنها به سمت و سوی صحیح برای رشد و بالندگی کودکان و نوجوانان را ضرورت عنوان کرد و گفت: همچنانکه یک نهال برای رشد و تبدیل شدن به یک درخت پر بار و تنومند نیاز به توجه و پرورش دارد،قشر مخاطب نیز برای رشد وشکوفایی نیاز به پرورش فکری و هدایت  دارد.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام ،با عنوان اینکه متأسفانه در پرورش نسل جدید ،افراد مرتبط بخوبی نقش خود را ایفا نکرده اند و در سطح کلان نیز به فعالیتهای فرهنگی توجه چندانی نشده است،افزود: یکی از آفت‌های جدی در مقطعی از زمان نگاه سیاسی به بخش فرهنگی بوده و این نگاه سیاسی از تهدیدات جدی برای مدیران محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه باغبان باید باغش را خوب پرورش دهد و به موقع موانع نور را از سر راه بردارد، سم‌زدایی کند و کود و مواد مغذی به درختانش برساند ،تصریح کرد: بزرگترین سرمایه های جامعه کودکان و نوجوانان هستند که باید بدرستی پرورش یابند و مورد توجه قرار گیرند اما متأسفانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعنوان یک محور اصلی چندان مورد توجه نیست و این کم توجهی باعث هدر رفت استعدادهای خدادادی می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار، کانون را مهد پرورش استعدادها دانست وگفت: کار در این حوزه بسیار ارزشمند است ،زیرا پرورش و تربیت آینده سازان مملکت بر عهده مربیان کانون است واگر این کار بدرستی انجام شود اجر و پاداش اخروی دارد.

وی با تأکید بر اینکه ما در کنار آموزش باید مهارت ها را ارتقاء و استعدادها را پرورش دهیم، تصریح کرد: اگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توانست وظیفه خطیر پرورش و تربیت نسل جدید را در مسیری که خداوند آنها را بعنوان بندگان شایسته خدا خواسته است ،پرورش دهد نشان از موفقیت این مجموعه فرهنگی در کار خود دارد.

فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دائر بر آموزه های دینی، مبانی قرآن و عترت است

در ادامه این دیدار ،روح الله عباسی نژاد نیز ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر با اشاره به ظرفیت بالا، پتانسیل فرهنگی، هنری و مربی محور بودن کانون پرورش فکری، اظهار داشت: کانون در ۶۱ رشته خدمات؛ هنری، ادبی، علمی، پژوهشی، تولیدات فرهنگی و فیلم و کتاب ارائه می دهد.

وی با اشاره به رویکرد مدیر عامل محترم و توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید بذر ایمان را در دل و ذهن کودکان و نوجوانان بکاریم، گفت؛ قرآن و عترت بهترین منبع معنوی برای تحقق این امر است که در همین راستا اقدامات خوبی انجام شده و می توان اولین محفل قرانی نوجوانان کانونی در هفته جاری که با دعوت ۱۰۰ قاری نوجوان و جمعی از قرا و حفاظ کشور و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد را نمونه ای از همین رویکرد معرفی کرد و امضای تفاهم نامه کانون با بنیاد کرامت رضوی در موضوع خادمان افتخاری کودک و نوجوان را مصداق دیگری از نگاه مذکور برشمرد.

این مسئول با اشاره به ظرفیت عظیم فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، یادآور شد: هر جایی که نهادهای دیگر بتوانند خدمات فرهنگی هنری با محوریت کودک و نوجوان ارائه بدهند یا متقاضی دریافت خدمات باشند، کانون آماده تعامل و مشارکت موثر است.

وی در بخش پایانی با تقدیر از پیگیری، دغدغه مندی و تعامل خوب مدیر کل کانون استان ایلام، تصریح کرد : موقعیت، دسترسی ها و ساحت معنوی جنابعالی، به طور ممتاز می تواند به اعتلای خدمات کانون و معرفی نقش مهم آن در تربیت نسل پایه در بین سایر متولیان فرهنگی استان، بسیار موثر باشد همان گونه که تا کنون هم الحمدلله عنایت و اهتمام ویژه‌ای داشته اید.

گفتنی است ؛در این دیدار حجت الاسلام کریمی تبار با  ابراز خرسندی از این ملاقات و رویکرد و برنامه های خوب کانون کشور و همچنین تلاش های مدیرکل کانون استان ایلام از آقای «علامتی» مدیر عامل کانون کشور برای سفر به استان ایلام دعوت کرد.