رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی: اربعین جلوه بزرگ همبستگی امت اسلام است

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور،مراسم اربعین را جلوه بزرگ همبستگی امت اسلامی خواند و گفت از پذیرایی کریمانه و سخاوتمندانه مردم بزرگ عراق از زائران حسینی قدردانی می‌کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور سید مجید میراحمدی در برنامه گفت و گوی صف اول با اشاره به اینکه همه تمهیدات اعم از تامین […]

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور،مراسم اربعین را جلوه بزرگ همبستگی امت اسلامی خواند و گفت از پذیرایی کریمانه و سخاوتمندانه مردم بزرگ عراق از زائران حسینی قدردانی می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور سید مجید میراحمدی در برنامه گفت و گوی صف اول با اشاره به اینکه همه تمهیدات اعم از تامین آب شرب و سایر نیازمندی‌های زائران فراهم شده است،  افزود: درخواست ما از موکب‌داران ایرانی این است در آن سوی مرز در نقاطی مستقر شوند که موکب‌داران عراقی حضور ندارند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه در طول مراسم اربعین همواره شاهد پذیرایی کریمانه ملت بزرگ عراق بوده ایم، اظهار کرد: شیعیان عزیز با تمام ظرفیت و سرمایه های خود از زائران عزیز حسینی پذیرایی می‌کنند.

میراحمدی ادامه داد: با توجه به اینکه موکب‌داران عراقی از ظهر اربعین دیگر خدمات نمی‌دهند، این درخواست را از موکب‌داران عزیز کشور داریم که خدمات‌شان را به بازه زمانی ظهر به بعد اربعین حسینی موکول کنند.

وی بر ضرورت تلفيق موکب‌داران ایرانی و عراقی اشاره و اضافه کرد: موکب‌داران عزیز کشور هم خدماتشان را به همه زائران حسینی ارائه دهند.

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حسینی از دیگر محورهای مورد اشاره رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی بود و در این خصوص گفت با تلاش عوامل زحمتکش هلال احمر و وزارت بهداشت، خدمات خوبی به لحاظ درمانی به همه زائران حسینی ارائه می شود که اثرات بسیار خوب فرهنگی دارد.

میراحمدی در ادامه با بیان اینکه برگزاری مراسم اربعین حسینی جلوه ای بزرگ از همبستگی امت اسلامی است، خاطر نشان کرد تمام تلاش دشمن بر دیده نشدن این مراسم است که البته همواره در این عرصه ناکام مانده‌اند.

وی همچنین در خصوص زمينه سازی های مناسب صورت گرفته برای تسهیل ورود اتباع خارجی هم گفت پیش بینی صورت گرفته بر احتمال حضور ۵۰۰ هزار اتباع از مرزهای کشور در مراسم امسال اربعین حسینی دارد و در این خصوص در مرزهای شرقی کشور مرز ریمدان برای زائرین پاکستانی آماده شده است.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در پایان از زائران عزیز حسینی خواست مدت زمان سفر به عتبات عالیات را کوتاه کنند تا این حجم از حضور میلیونی زائران به نحو مطلوب مدیریت شود.