رسانه ها مجاهدان خط مقدم” جهاد تبیین” هستند

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در سلسله نشست های گفتمانی “چراغ راه” با اصحاب رسانه در راستای لبیک به فرمان “جهاد تبیین ” مقام معظم رهبری اظهار داشت:خداوند در قرآن می‌فرماید تقوا داشته باشید و از قرآن تبعیت کنید شاید که مورد رحمت قرار […]

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در سلسله نشست های گفتمانی “چراغ راه” با اصحاب رسانه در راستای لبیک به فرمان “جهاد تبیین ” مقام معظم رهبری اظهار داشت:خداوند در قرآن می‌فرماید تقوا داشته باشید و از قرآن تبعیت کنید شاید که مورد رحمت قرار گیرید .

وی با ذکر اینکه تقوا یعنی خویشتن داری از گناه افزود: یکی از عرصه های پر خطر که همانند شمشیر دولبه است عرصه رسانه می باشد و رعایت تقوا در رسانه بسیار سخت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار با ذکر این مطلب که یک خبرنگار باید خبر را منعکس نماید افزود: در عین حال سرعت عمل برای اصحاب رسانه و رعایت تقوای رسانه ایی نیز لازم می باشد ، تا خدایی ناکرده حق کشی صورت نگیرد و آبروی بی‌گناهی ریخته نشود و این رسالت بسیار سنگینی است که بر دوش اصحاب رسانه است.

دکتر کریمی تبار با اشاره به ماه پر برکت رمضان وفرصتی که خداوند در این ماه مبارک در اختیار مسلمانان قرار داده عنوان کرد: ما در این ماه به مهمانی خدا خوانده شده ایم، ماهی که حتی نفس کشیدن در آن عبادت است ومهمترین کار در این ماه دوری از گناه و صبر بر مصیبت است که ثوابش از جهاد در راه خدا نیز بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند؛ جهاد تبیین قطعی و عینی است عنوان کرد: اولین تبیین گر در صدر اسلام پیامبر اکرم(ص) بودند.

وی افزود: خداوند خطاب به پیامبر اکرم( ص )فرمودند؛ ما قرآن را نازل کردیم تا آنچه برای مردم نازل شده برای خود مردم تبیین کنید.

نماینده ولی فقیه در استان با ذکر این مطلب که مقطع کنونی ما حساس است عنوان کرد: در جبهه بین خاکریز خودی و دشمن مقداری فاصله است و مشخص می کند، دشمن کجا قرار دارد و خاکریزش کجاست ،اما بعضی وقتها خاکریز ها هنگام درگیریها بهم می ریزد واین کار را سخت می کند ،تشخیص خودی از دشمن دشوار می شود و باید “تیز بینی” و “سرعت عمل “زیادی داشت تا خودی از دشمن تشخیص داده شود و “خودزنی” صورت نگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود : در طول تاریخ بخاطر عمل نکردن به” تبیین ” بسیار ضربه دیده ایم حتی در صدر اسلام اگر شیعیان راستین به “تبیین” درست عمل می کردند غدیر تعطیل نمی شد که به مهمترین وصیت پیامبر در جانشینیش عمل نشود .

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار خاطر نشان کرد: وقتی خواص طرفدار حق در جامعه اند و سکوت کنند جای حق و ناحق عوض می شود و بعضی از طرفداران حق برای دفاع از حق شمشیر را بر فرق حق فرود می آورند تا باطل رونق نگیرد و ناخواسته دچار  اشتباه می شوند.

وی یاد آور شد : تهدیدی که برای جامعه فعلی ما پیش آمده این است که جوان دلسوز طرفدار ایران ،طرفدار اسلام، حق و آزادی احساس می کند اگر بخواهد به این آرمانها دسترسی پیدا کند چاره ای ندارد جز اینکه در مقابل ولایت فقیه بایستد و نمی داند در میدان دشمن بازی می کند و این جوان دلسوز مسلمان نیاز دارد در فضایی قرار گیرد تا واقعیت برای او تبیین شود .

وی با اشاره به جنگ رسانه ای و تهاجم فرهنگی افزود: اینجاست که خاکریزها به هم ریخته وتشخیص خودی از غیر خودی سخت شده و نیاز به روشنگری است.

وی راجب چرایی به حداقل رسیدن مشارکت در انتخابات در طول تاریخ انقلاب افزود:این هشدار است که مردم ما نخواهند در سرنوشت سیاسی خود و کشورشان سهیم باشند و همه باید به این مسئله ورود پیدا کنند و در برابر دشمن و رسانه های دشمن نقش آفرین باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه کار صلیب سرخ جهانی کاری انسانی است و ربطی به مذهب یا سیاست ندارد تصریح کرد:آرم صلیب سرخ جهانی یک صلیب است که آرم کلیسا ومسیحیان می باشد، اینها همان کشورهایی هستند که ادعای دموکراسی دارند و دم از حقوق بشر می زنند ، رسانه هم در اختیار دارند پس چرا اجازه نمی دهند اسم و تصویر حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی منتشر شود؟

نماینده ولی فقیه در استان یاد آور شد: ما در شرایط فعلی برای نجات استانمان باید دست به دست هم دهیم و تبلیغات مثبت و همکاری در این زمینه لازم است.

وی افزود : همه ی ما بارها تبلیغ اصفهان نصف جهان را شنیده ایم بنابراین همه مردم تمایل دارند حتی برای یک بار به اصفهان سفر کنند و آن را از نزدیک ببینند و این یک تبلیغ مثبت برای اصفهان محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار خبر های پمپاژ شده از استان ایلام را چنین عنوان کرد: اکثر اخبار منتشر شده در ایلام از فقر ، محرومیت و خودکشی سخن می گوید که این اخبار باری منفی را برای استان به دنبال دارد .

دکتر«کریمی تبار» با بیان اینکه اصحاب رسانه باید تلاش کنند که در میدان دشمن بازی نکنند و این قطعاً انتظاری است که شهداء از ما و اصحاب رسانه ها دارند، عنوان کرد :  تلاش های خوبی در استان از سوی اصحاب رسانه صورت گرفته که قابل تقدیر است.

وی در پایان به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دوره سیزدهم با کمک رسانه ها اشاره نمود و گفت: یکی از اهداف ما مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات بود که شکر خدا محقق شد.