معاون استاندار ایلام:

رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل برای همه دستگاه های اجرایی الزامی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام بر رعایت ملاحظات حوزه پدافند غیرعامل برای همه دستگاه های اجرایی تاکید کرد وگفت: آشنایی با حوزه پدافند غیرعامل برای همگان ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از  روابط عمومی استانداری ایلام، محمد سبحان حسنی روز شنبه در دیدار با جانشین پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور ،گفت: تهدیدات سایبری و سایر تهدیدات حوزه پدافند غیرعامل باید شناسایی و برای آن تهدیدات طرح های پاسخ در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی و آموزش در حوزه پدافند غیرعامل از ضروریات این حوزه است‌ که باید همواره در دستور کار باشد.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: از ابتدای دولت سیزدهم در چندین نوبت مسوولان کشوری حوزه پدافند به استان سفر و از زیرساخت های حوزه پدافند استان بازدید کردند که جای قدردانی دارد.

حسنی با اشاره به بازدید مسوولان پدافند غیرعامل کشور از زیرساخت های حوزه پدافند غیرعامل استان، گفت: در این بازدید باید نقاط ضعف زیرساخت های حوزه پدافند احصا و این نقاط ضعف برطرف شود تا شاهد کمترین حوادث در این زمینه باشیم.

وی اضافه کرد: مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام به جدیت پیگیر اجرای برنامه های پدافند غیرعامل در استان و روسای کارگروه های ذیل شورای پدافند نیز فعال هستند.

حسنی تاکید کرد: در حوزه پدافند شیمیایی نیز همه دستگاه های اجرایی ملزم به رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل باشند.

جانشین قرارگاه پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این دیدار گفت: الزامات پدافند غیرعامل باعث شد در ایلام باشیم و زیرساخت های حوزه پدافند شیمیایی را پیگیری کنیم.

سید جمال الدین گوهری گفت: در حوزه پدافند غیرعامل ریسک ها احصا می شود تا در استان هیچ حادثه ای خاص در این حوزه نداشته باشیم.

وی از برگزاری همایش پدافند شیمیایی پدافند غیرعامل در استان ایلام خبر داد و گفت: در این همایش بصورت تخصصی تمامی واحد ها و دستگاه ها با تهدیدات حوزه پدافند شیمیایی آشنا می‌ شوند.

گوهری اضافه کرد: قبل از راه اندازی تمامی واحد، باید ایمنی و مصون سازی در دستور کار قرار گیرد.