استاندار ایلام در دیدار با رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور:

رفع مشکل ریزگردها نیازمند عزم ملی است

استاندار ایلام در دیدار با معاون وزیر و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به وجود ریزگردها در مناطق غربی کشور گفت: رفع مشکل ریزگردها نیازمند عزم ملی است که باید منتج به نتیجه شود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،دکتر حسن بهرام نیا امروز (دوشنبه دوم آبان ماه) در دیدار با معاون وزیر و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به وجود ریزگردها در مناطق غربی کشور گفت: منشأ بخش اعظمی از ریزگردهای استان ایلام خارجی و خارج از حوزه جغرافیایی استان است.

وی با بیان اینکه رفع مشکل ریزگردها نیازمند عزم ملی است که باید منتج به نتیجه شود، افزود: یکی از اولویت های مهم استان مقابله با ریزگردها است که در حوزه منابع طبیعی و با دیپلماسی با کشورهای همسایه به نتیجه خواهد رسید.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۸۶ روز در ایلام وجود ریز گرد به ثبت رسیده است، ادامه داد: ایلام کانون اصلی ریزگردها در کشور است که روح و روان و سلامت مردم را به مخاطره انداخته است که امیداریم با همکاری های منابع طبیعی کشور و محیط زیست و دیگر نهادهای مرتبط این مشکل برطرف شود.

بهرام نیا با اشاره پوشش جنگلی ایلام خاطرنشان ساخت: این استان از نظر پوشش جنگلی در سطح کشور جایگاه بسیار خوبی دارد.

وی در ادامه توجه جدی به منابع طبیعی و پوشش گیاهی را ضروری خواند و یادآور شد: باید این مهم در دستور کار قرار گیرد و با افزایش پوشش گیاهی در سطح کل استان و ایجاد گابیون بندی و درختکاری با ریزگردها مقابله نمود.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر تزریق اعتبارات ملی برای توجه ویژه به منابع طبیعی استان اضافه کرد: امیدواریم اعتبارات خوبی به بخش های منابع طبیعی برای درختکاری و پوشش گیاهی و … اختصاص یابد.

بهرام نیا با قدردانی از منابع طبیعی استان در موضوع کنگره اربعین و کمک به تجهیز سایت چغاسبز تصریح کرد: منابع طبیعی در سایت چغاسبز ۱۵۶ سکو ایجاد کردند و در بحث اربعین همکاری خوبی داشتند.

دکتر عباسعلی نوبخت معاون وزیر و رییس سازمان منابع طبیعی کشور نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش ها استاندار ایلام در توجه ویژه به منابع طبیعی، گفت: در این سفر توانمندیها و پتانسیل های استان دیده شد و انشاءالله اعتبارات خوبی اختصاص یافت.