زوم تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌ها در مرز مهران

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از سازمان حج و زیارت می‌خواهم با تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌ها موجب پیشگیری از شیوع اُمیکرون و کرونا در بین زوار شوند. جمیل صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: زائران پیش از بازگشت در […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از سازمان حج و زیارت می‌خواهم با تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌ها موجب پیشگیری از شیوع اُمیکرون و کرونا در بین زوار شوند.

جمیل صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: زائران پیش از بازگشت در عراق تست پی سی آر بدهند تا در بدو ورود به کشور در مرز مهران معطل نشوند.

وی افزود: نظارت‌ها را بر روند ورود زوار بیشتر کنند تا زوار در شهر اسکان داده نشوند و در بازار و سطح شهر آزادانه تردد نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از سازمان حج و زیارت می‌خواهم با تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت پروتکل‌ها موجب پیشگیری از شیوع اُمیکرون و کرونا در بین زوار شوند.

وی ادامه داد: ورود اتباع عراقی به کشور از طریق مرز مهران با توجه به نگرانی در مورد سویه اُمیکرون محدود است و افرادی که تست آن‌ها مثبت باشد، دیپورت می‌شوند و از ورود آن‌ها به کشور ممانعت به عمل می‌آید.

به گفته وی بدون شک بسیاری از افرادی که وارد کشور عراق می‌شوند به خاطر وضعیت نامناسب کرونا در این کشور مبتلا به ویروس می‌شوند و باید نسبت به حفظ سلامت خود توجه جدی داشته باشند.