استاندار ایلام ؛

زیر ساخت ها و ارائه خدمات جهت توقف لحظه ای گردشگران نوروزی در تنگه کافرین مهیاست

استاندار ایلام گفت:زیر ساخت ها و ارائه خدمات جهت توقف لحظه ای گردشگران نوروزی در تنگه کافرین مهیاست.

به گزارش شکرستان ،استاندار ایلام روز یکشنبه ۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ با هدف بازدید از پست‌هاو پایگاه‌های امدادی و خدماتی، پایش محورهای مواصلاتی و بررسی میزان آمادگی ستاد خدمات سفر وارد شهرستان بدره شد.

حسن بهرام نیا در بدو ورود به شهرستان بدره، بلافاصله از مجتمع گردشگری دیواخان در مسیر تنگه کافرین که غرفه صنایع‌دستی و سوغات محلی در آن برپا شده است ودر زمان افطار نیز ظرفیت پخت ۱۷۰۰ غذا را دارد، بازدید کرد.

استاندار ایلام پس از بازدید از مجتمع گردشگری ودیدار با نیروها و اکیپ‌های هلال احمر و بازدید از نمایشگاه عرضه صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان بدره، با اکیپ‌های امدادی، انتظامی و خدمات‌رسان و نیروهای اورژانس شهر چشمه‌ شیرین بدره دیدار و گفتگو کرد.

بهرام نیا در بازدید از محور مواصلاتی ایلام – بدره، گفت: هدف از این برنامه بازدیدها دیدار و عرض خدا قوت به تمامی عوامل و دست‌اندرکاران ستاد خدمات سفرهای نوروزی و نیروهای مستقر در پایگاه‌ها، ایستگاه‌ها و نمایشگاه‌های ایجاد شده در ورودی‌ شهرها در مسیر تردد مسافران و گردشگران نوروزی بود.

وی با بیان اینکه امسال زیرساخت‌های مناسبی برای مهمانان و گردشگران نوروزی در مسیرهای مواصلاتی استان فراهم شده است، افزود: همه عوامل پلیس راه، انتظامی فوریت‌های پزشکی، راهداری، هلال احمر و سایر دستگاه‌های خدمات رسان و امدادرسان در مسیرهای استان حضور دارند و میراث فرهنگی هم نسبت به ایجاد غرفه.های صنایع دستی برای معرفی فرهنگ استان اقدام کرده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه خوشبختانه در طول مسیرهای بازدید شده همه مسئولان مربوطه پای‌کار بوده و پلیس راه نیز در طول مسیر به ویژه نقاط حادثه خیر مستقر هستند، یادآورشد: گردشگران و مسافران نوروزی استقبال بسیار خوبی از خدمات انجام شده و مناظر و طبیعت استان داشته‌اند.

بهرام‌نیا با اشاره به اینکه در تنگه کافرین زیرساخت‌هایی آماده شد و خدماتی برای  توقف لحظه ای گردشگران و مسافران نوروزی فراهم شده است، افزود: بدره  یکی از شهرستان‌های گردشگری استان است که مورد توجه مسافران نوروزی قرار دارد و امید است که آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد سفرهای نوروزی همچنان مضاعف بوده و  مسافران و گردشگران خاطره خوبی از استان داشته باشند.

استاندار ایلام با تاکید بر تقویت غرفه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی هر شهرستان، گفت: امید است با خدمات انجام شده و حضور دستگاه های خدمات‌رسان، شاهد سفری ایمن و مطمئن برای مسافران نوروزی در استان باشیم.

وی بیان کرد: در مجموع زیرساخت‌ها و اقدامات انجام شده برای گردشگران نوروزی در مقام مقایسه با سنوات گذشته تفاوت بسیار محسوس دارد و همه دستگاه‌های اجرایی و عضو ستاد سفرهای نوروزی استان تا پایان تعطیلات نوروز پای کار خواهند بود.