سالانه ۴٠٠ هزار واحد مسکونی در قالب جهش تولید توسط بنیاد مسکن در کشور احداث می شود.

به گزارش شکرستان به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به ایلام بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته سالانه ۴٠٠ هزار واحد مسکونی در قالب جهش تولید توسط این بنیاد در کشور احداث می شود. سهرابی در جلسه اقدام ملی مسکن […]

به گزارش شکرستان به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به ایلام بیان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته سالانه ۴٠٠ هزار واحد مسکونی در قالب جهش تولید توسط این بنیاد در کشور احداث می شود.

سهرابی در جلسه اقدام ملی مسکن استان ایلام اظهار داشت: سالانه در راستای اجرای قانون جهش تولید مسکن یک میلیون واحد در کشور احداث می شود که سهم بنیاد مسکن از این تعداد ۴٠٠ هزار است.
وی افزود: از این تعداد (۴٠٠ هزار واحد) ۲٠٠ هزار در حوزه روستایی و ۲٠٠ هزار نیز در حوزه شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر احداث می شود.

معاون بنیاد مسکن کشور ادامه داد: پرداخت تسهیلات ۳۵٠ میلیون تومانی با بازپرداخت ۲٠ ساله در مراکز استان ها برای تحقق این امر پیش بینی شده است.
سهرابی بیان داشت: همچنین معافیت و تخفیف هایی برای صدور پروانه در نظر گرفته شده که امیدوارم با اجرای این قانون بخش قابل توجهی از نیاز مسکن مرتفع شود.
وی ادامه داد: در استان ایلام عملیات احداث ۶۳۰ مسکن ملی توسط بنیاد مسکن آغاز و در مرحله صدور پروانه قرار دارد که امیدواریم طی ۲٠ ماه آینده بخش عمده ی از این پروژه انجام و تا سه سال آینده تحویل متقاضیان داده شود.
معاون بنیاد مسکن کشور تاکید کرد: ایلام در بحث بازسازی منازل آسیب‌دیده از بلایای طبیعی از قبیل( سیل، زلزله و غیره) جز استان های پیشتاز در ساخت و ساز است.
سهرابی عنوان کرد: با توجه به اینکه بنیاد مسکن دستگاه خدمات رسان است، حل مشکلات احداث مسکن ملی در اولویت برنامه های دستگاه های اجرایی مرتبط قرار گیرد تا در موعود مقرر ساخت این واحدها به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: قانون جهش تولید مسکن قانونی همه جانبه و کامل است و برای اجرا به دستگاه های اجرایی مربوطه ابلاغ شده است.