آئین تجلیل از فعالان عرصه جهاد در روز ملی احسان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)عنوان کرد: طی چند سال گذشته تا کنون بیش از ۲٠٠ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان محمد زارع ضمن پاسداشت روز ملی احسان و ابراز امیدواری در جهت توسعه امر نیکوکاری در استان اظهار کرد: بر اساس اصل ۴۹ قانون اساسی که در کشور تعریف شده است،ستاد اجرایی فرمان امام یک موسسه اقتصادی محسوب می شود ، که وظیفه مدیریت اموال در اختیار ولی فقیه را عهده دار است وبا توجه به دستور مقام معظم رهبری بین اقشار نیازمند در کل کشور جهت رفع محرومیت هزینه می شود.

وی با توجه به امکانات در اختیار ستاد و نگاه ویژه در جهت رفع محرومیت استان ایلام افزود: شناسایی افراد نیازمند با کمک خیرین می تواند فقر مطلق را بردارد که این مهم از تاکیدات ریاست جمهوری می باشد.

زارع با اشاره به اینکه احسان و نیکوکاری در اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است بطوری که ۵ بار در قرآن به این کلمه اشاره شده‌است افزود: قطعا دوستی و صمیمیت از آثار نیکوکاری محسوب می‌شود و محسنین در آخرت پاداش دریافت خواهند کرد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره ) با اشاره به توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان طی چند سال گذشته خاطر نشان کرد : شناسایی افراد نیازمند با کمک موسسات خیریه و گروههای جهادی انجام شده و تلاش می شود تمام افراد شناسایی شده از کمکهای ستاد بهرمند شوند.

محمد زارع افزود: از دیگر اقدامات انجام‌شده توسط این ستاد می‌توان به توزیع ویلچر بین معلولان نیازمند، کمک به تامین مسکن محرومان، پرداخت تسهیلات خرد در مناطق محروم، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند و… اشاره کرد.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از ۲۸ نفر از فعالان حوزه احسان و نیکوکاری در سطح استان تجلیل شد.