سردار فدوی ؛ آب آشامیدنی پایدار و سالم به استان های زیر ۱۰۰ روستا تا پایان شهریور می رسد

جانشین فرمانده سپاه انقلاب اسلامی گفت: طرح آبرسانی به ۱۰ هزار روستا در سراسر کشور قطعی شده است و هشت هزار روستای دیگر نیز اضافه به این طرح افزوده می شوند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام، سردار علی فدوی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح طرح آبرسانی شهید علی غیوری زاده به روستاهای اَما و مهر ملکشاهی از توابع استان ایلام اظهار داشت: آب آشامیدنی پایدار و سالم به استان های زیر ۱۰۰ روستا مطابق طرح اولیه برای برخی از این روستاها تا پایان شهریور به اتمام می رسد، استان های دارای ۳۰۰ روستا تا پایان سال جاری و سایر استان ها نیز تا سال آینده آبرسانی خواهند شد.

سردار فدوی با بیان اینکه آب آشامیدنی سالم پایدار به همه روستاها باید برسد، یادآور شد: نباید هیچ روستایی بدون آب باشد و با استفاده از توان و تخصص نیروهای جهادی باید طرح آبرسانی به روستاها در سریع ترین زمان ممکن انجام شود و در این راستا سپاه با ظرفیت گروه های جهادی پای کار است.

وی تاکید کرد: باید فرماندهی سپاه، استاندار، فرمانداران و آبفا استان تمام روستاهای دیده نشده در طرح آبرسانی را به این طرح اضافه کنند و فرمانداران نظارت نمایند و روستاهای باقیمانده باید شناسایی و همه روستاها باید شامل طرح آبرسانی شوند و نمایندگان نیز بر احصا کامل همه روستاها نظارت کنند.

خدمت به مردم یکی از اصول اساسی برای اجرای پروژه ها در دولت کار و کرامت است

استاندار ایلام نیز در این آئین  با عنوان این مطلب که روحیه خدمت به مردم یکی از اصول اساسی برای اجرای پروژه ها در دولت کار و کرامت است، گفت: با همدلی و هم افزایی برای پیشبرد کارها در دولت سیزدهم باید کلیه دستگاهها با اتحاد در کنار هم باشند تا بتوانیم شاهد بهره برداری پروژه های بزرگ با کمترین زمان ممکن باشیم.

بهرام نیا با تأکید بر اینکه فقط اعتبار برای احداث و تکمیل پروژه ها کارساز نیست بلکه اقدام همراه با روحیه جهادی کارگشای مشکلات و خدمت رسانی به مردم است، گفت:اصل موضوع برای انجام هر کاری روحیه جهادی ،کار ،تلاش وخدمت بی منت و صادقانه به مردم است و امروز افتتاح این پروژه بزرگ موجب شکوفا شدن این منطقه خواهد شد .

حسن بهرام نیا ،افزود: افتتاح طرح آبرسانی به روستاهای فاقد آب اَما و مهر ملکشاهی از مطالبات مهم مردم این منطقه بود که علیرغم دینداری و نجابت، از این خدمت مهم بازمانده بودند که با همکاری دولت و سپاه این اتفاق ضروری رخ داد.

وی ضمن تقدیر از کلیه کسانی که برای بهره برداری از این پروژه بزرگ تلاش جهادی نموده اند ،افزود: یکی از نیروهای پای کار با روحیه جهادی و انقلابی سردار شاکرمی است و ایشان ظرفیت بالقوه ای برای توسعه استان است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه خداوند وعده برکت را بر کسانی جاری می کند که با هم متحد باشند و از مصادیق آن افتتاح پروژه ی مذکور است که به لطف خدا انجام گرفته است، افزود: امروز روحیه جهادی در قامت رسای بسیج سازندگی مصداق پیدا کرده است .

وی عنوان کرد : ۱۲۸ روستا با اعتباری بالغ بر ۵۰۷ میلیارد تومان را با همت سپاه پاسداران، بسیج سازندگی و آبفای استان ایلام به سرانجام خواهیم رساند و بخش قابل توجهی از روستاهایی که بی آب هستند ،از نعمت آب برخوردار خواهند شد.

با افتتاح  پروژه مهر ملکشاهی تعداد  ۲۵٠٠ نفر از جمعیت این شهر از نعمت آب اشامیدنی بهره مند شده اند

مسئول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومین استان ایلام در این آیین اظهار داشت: با افتتاح این پروژه ۲۵٠٠ نفر از جمعیت شهر مهر ملکشاهی و روستای اما از نعمت آب اشامیدنی بهره مند شده اند.

سرهنگ علی ملک زاده با بیان اینکه مدت زمان شروع تا بهره برداری این مجتمع سه ماه طول کشیده است،افزود: برای تکمیل پروژه مجتمع مهر ملکشاهی مبلغ ۱۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بیان داشت: ساخت یک باب مخزن ۱٠٠٠ متر مکعبی در مدت یک ماه، اجرای خط انتقال به طول ۲ کیلومتر و شبکه توزیع آب به طول ۱۵ کیلومتر برای ابرسانی به “مهر” و “اَما” ملکشاهی صورت گرفته است.

پروژه آبرسانی به روستاهای محروم ایلام با ۲٠ درصد پیشرفت در حال اجرا است

سرهنگ ملک زاده ادامه داد: با افتتاح این پروژه تعداد ۱۲۸ روستای استان با جمعیت بیش از ۸٠ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می شوند.

وی افزود: طول کل شبکه و خطوط انتقال ۷٠٠ کیلومتر(شبکه توزیع آب ۴۵٠ کیلومتر و خطوط خط انتقالی فولادی ۲۵٠ کیلومتر) است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: احداث مخازن بتنی شامل ۳۷ باب مخزن به حجم ۱۲۵۵٠ متر مکعب، تهیه، حمل و اجرای لوله گذاری خط انتقال با لوله گذاری فولادی به طول ۲۴۹۵کیلومتر، بهسازی سه دهنه چشمه روستایی، احداث و تجهیز ۵ باب ایستگاه پمپاژ، نیرورسانی به طول ۲ کیلومتر از جمله برنامه های مهم برای اجرای پروژه بسیج آبرسانی به روستاهای محروم ایلام است.

وی عنوان کرد: پروژه ابرسانی به مناطق محروم ایلام از محل اعتبارات محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) انجام می شود.

ملک زاده گفت: مبلغ قرارداد این پروژه ۳٠ ماهه و با اعتبار ۵٠۷ میلیارد تومان است.