سرمایه گذاری ۴۱۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام برای محرومیت زدایی از ایلام

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ایلام گفت: سال گذشته افزون بر ۴۱۰ میلیارد تومان برای محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته این استان از سوی این نهاد انقلابی هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار شکرستان از ایلام ، محمد زارع روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: ۲۹۰ میلیارد تومان از این مقدار در قالب تسهیلات اشتغال خرد و خانگی در قالب بنیاد احسان، بنیاد برکت، بنیاد ۱۵ خرداد و سایر زیرمجموعه های ستاد پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین در حوزه اربعین نیز پارسال ۵۲ میلیارد تومان هزینه شده و ۶۸ میلیارد تومان نیز در سایر بخش ها بوده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایلام با اشاره به اینکه محرومیت زدایی مهم ترین رسالت این نهاد است، تاکید کرد: سال گذشته ۱۵۰ سری جهیزیه نوعروسان با ارزش ۶ میلیارد تومان اهدا شد، همچنین ۱۰ هزار بسته معیشتی با اعتبار ۹ میلیارد تومان نیز بین نیازمندان استان توزیع شد.

زارع خدمت رسانی به جامعه هدف در ایام شیوع کرونا را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته ستاد برشمرد و اضافه کرد: ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در ایام کرونا بین اقشار مختلف مردم ایلام توزیع شده است.

وی توزیع پنج هزار سری نوشت افزار به ارزش سه میلیارد تومان، تحت پوشش قرار دادن ۵۰۰ دانش آموز پشت کنکوری برای کسب آمادگی ورود به دانشگاه را از جمله برنامه های اجرا شده در حوزه ارائه کمک هزینه های تحصیلی در استان عنوان کرد.

زارع ادامه داد: یک هزار نفر کلاس اولی نیز در راستای برنامه سفیر احسان با اعتبار ۲۸۰ میلیون تومان به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایلام یادآور شد: پارسال در قالب برنامه نسیم احسان ۲۴۰ دستگاه کولر به ارزش ۸۴۰ میلیون تومان بین نیازمندان پخش و همچنین ۱۵۰ عدد بخاری نیز در چارچوب پویش دلگرمی با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان در مناطق مختلف استان توزیع شد.

زارع با اشاره به اجرای طرح سفره احسان در استان توسط ستاد اجرایی گفت: ۱۲۵ تن گوشت مرغ با اعتبار ۶،۵ میلیارد تومان پارسال بین جامعه هدف پخش شد.

وی یکی دیگر از فعالیت های این ستاد در استان را خدمات رسانی در زمینه پزشکی اعلام کرد و اظهار داشت: سه مرحله رزمایش لبخند احسان در ماژین دره شهر ، حاشیه شهر ایلام و در آخرین نوبت حضور گروه پزشکی الکفیل در استان برگزار و به تعداد زیادی از افراد شرکت‌کننده خدمات رایگان ارایه گردید.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایلام استقرار بیمارستان سیار احسان در هلیلان به مدت ۲ هفته را از دیگر خدمات انجام شده در بخش پزشکی برشمرد و افزود: پنج هزار نفر در ایام برقراری این بیمارستان از خدمات درمانی بهره مند شدند که ۱،۵ میلیارد تومان نیز در این زمینه هزینه شد.

زارع راه اندازی خانه های احسان را از دیگر فعالیت های ستاد اجرایی در استان عنوان کرد و یادآور شد: پارسال ۱۲ خانه احسان در مناطق محروم ایلام همچون ایوان ، ملکشاهی از سیروان و ایلام دایر شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ مدرسه با مشارکت ستاد اجرایی در استان ایلام به بهره برداری رسیده است، تاکید کرد: پنج مورد از این تعداد پارسال افتتاح شده اند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایلام سرمایه گذاری در بخش آبرسانی را از دیگر برنامه های این نهاد انقلابی اعلام کرد و گفت: ۵۰ میلیارد تومان در کشور برای این امر تخصیص یافت که پارسال موفق شدیم ۸،۵ میلیارد تومان را در استان جذب و هزینه کنیم.

زارع به برنامه‌های اجرا شده در حوزه اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۹۰ میلیارد تومان برای اجرای سه هزار و ۷۰۰ طرح اشتغال خرد و خانگی در استان هزینه شد که بیش از پنج هزار فرصت شغلی را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد تسهیلات پرداختی ستاد در نقاط روستایی و ۲۰ درصد در شهرها صورت می گیرد و تلاش شد سهم مناطق شهری در نقاط حاشیه ای باتوجه به محرومیت پرداخت شود.

زارع یکی از اصلی ترین نیازهای ایلام را کمبود امکانات درمانی و پزشکی برشمرد و اضافه کرد: با توجه به نیاز استان به ایجاد مرکز ناباروری ستاد به این مقوله ورود کرد و ۱،۵ میلیارد تومان برای تجهیزات مرکز ناباروری بیمارستان طالقانی شهر ایلام اختصاص داد که امیدواریم با تامین نیروی انسانی هرچه زودتر مردم استان از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایلام با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۰ زوج نابارور استان از حمایت های ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی ستاد استفاده کرده اند، گفت: پرداخت ۱،۳ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات دستگاه آنژیوگرافی از دیگر حمایت های صورت گرفته در بخش پزشکی استان بوده است.