شرایط اسکان ۶۰هزار زائر اربعین حسینی در ایلام فراهم شد

استاندار ایلام از ایجاد و مهیا شدن ظرفیت اسکان ۶۰ هزار زائر در ایلام خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،حسن بهرام نیا ، از ایجاد ظرفیت اسکان 15 هزار نفری در مهران  خبرداد و اظهار داشت:  علاوه بر مهران در تمام شهرستان‌های استان ایلام ظرفیت اسکان زائران افزایش و مهیا شده است که  در مجموع ظرفیت اسکان 60 هزار زوار در استان پیش بینی شده است.

وی درباره سایر خدمات به زائران افزود: علاوه بر بیمارستان های صحرایی ایجاد شده، اتوبوس آمبولانس و سایر امکانات نیز در پایانه مهران ایجاد شده است.

استاندار ایلام ادامه داد: از فراجا، راهور و سپاه و بسیج و همه دستگاه های اجرایی دخیل در خدمت گذاری به زوار تشکر ویژه داریم.

الحاق پنج هکتار دیگر به پایانه برکت 

بهرام نیا با تاکید به توجه ویژه به پایانه برکت در انتقال زوار به شهرستان های مبدا، گفت: پایانه برکت 20 هکتار بود که با الحاق پنج هکتار در حال حاضر 25 هکتار است.

وی یادآور شد: برای آسایش و رفاه زوار 20 هزار متر مربع سایبان ایجاد شده و تمام استراحتگاه ها و اقامتگاه ها از نظر تجهیزات سرمایشی مشکلی ندارند.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام گفت: اکنون بیش از یک هزار و 500 اتوبوس آماده انتقال زوار هستند و هر زائر پس از برگشت از کربلا، بلافاصله با این اتوبوس ها راهی محل سکونت خود می شود.

بهرام نیا در خصوص وضعیت فعالیت مواکب و آشپزخانه در پایانه برکت،‌ گفت: در پایانه برکت ستاد اجرایی فرمان (ره) ، آستان قدس و دیگر نهادها و گروه ها با ایجاد مواکب به مردم خدمت رسانی می کنند.

استاندار ایلام اضافه کرد: با تلاش همه در طول هشت ماه گذشته 20 کیلومتر آزادراه در مسیر ایلام به مهران ایجاد شد و علاوه بر آن، 20 کیلومتر دیگر چهار خطه شد.

بهرام نیا با قدردانی از فعالیت اصحاب رسانه استان در کنگره بزرگ اربعین، گفت: رسانه ها در اعتلای فرهنگ اربعین سنگ تمام گذاشتند.