شناخت مخاطب از مهم ترین اصول کاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است

فاطمه رستگار گفت: شناخت مخاطب و آشنایی با سطح سلایق و علایق آنها برای برقراری ارتباطی صمیمی در محیطی پویا و بانشاط از اصول کاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان عصر روز دوشنبه مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار شکرستان، شناخت مخاطب و آشنایی با سطح سلیقه وعلاقه های قشر مخاطب را از مهمترین اصول کاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد و اظهار داشت: از جمله مراکز مهم در شناسایی استعداد ها ،تربیت و رشد کودکان مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که همواره باید مورد توجه و حمایت مسئولین قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان سرمایه های ارزشمند هر کشوری هستند،بیان کرد: ارتباط مستقیم ، هدفمند و موثر با این قشر حساس در جهت رشد و تربیت صحیح آنها در محیطی آرام همراه با شادی و نشاط در موفقیت جامعه هدف برای داشتن آینده ای روشن اثر گذار است.

فاطمه رستگار با بیان اینکه کودکان و نوجوانان وقتی در محیطی صمیمی با همراهی مربیانی خلاق و باتجربه مشغول به تعلیم می شوند که این تعامل دو سویه در شکوفایی استعدادهای ذاتی آنها نیز اثر گذار خواهد بود، افزود: جامعه هدف که در زمینه های مختلف دارای استعداد ذاتی و مستعد پیشرفت هستند، برای مربیان کانون بسیار ارزشمندند و تمام مجموعه ما در کانون استان ایلام برای رسیدن این افراد به موفقیتی که انتظارش را دارند تلاش می کنند.

این مسئول تصریح کرد: کانون و مجموعه هنرمندان آن باید مخاطب خود را بشناسند و زبان مخاطب را درک کنند، تا بتوانند با آنها ارتباط موثر برقرار نمایند و نیازهای آنها را شناسایی کنند.

وی با ذکر این مطلب که اگر شاعر یا نویسنده ای نتواند با مخاطب خود ارتباط موثر برقرار کند ،قطعا در حرفه خود موفق نخواهد بود،افزود: اولین گام برای برقراری ارتباط موثر شناخت مخاطب و آشنایی با سطح سلایق وعلاقه های اوست.

فاطمه رستگار با ذکر این مطلب که رویکرد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مخاطب محور و مرکز محور است،گفت: مربیان باتجربه کانون با شناخت علایق قشر مخاطب و آشنایی با سلیقه مخاطبین خود در راستای کشف استعدادهای ذاتی آنها و سوق دادن این استعدادها به سمت شکوفایی وخلاقیت با ایجاد انگیزه برای دستیابی به هدف، همراه با القائ حس اعتماد به نفس و احترام متقابل در محیطی آرام و بدون تنش از دیگر اصول کاری مربیان کانون برای رشد و شکوفایی کودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیلی که در جامعه هدف وجود دارد، گفت: در هفته دولت تعدادی از اعضاء نخبه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برای دیدن بنده به دفتر مراجعه نمودند،و فضایی بسیار صمیمی و زیبا شکل گرفت و تصمیم بر آن شد؛ این گروه کودک و نوجوان نقش مشاوران مدیر کل را در ارائه برنامه و نیاز های قشر مخاطب همچنین تدوین برنامه متناسب با نیاز آنها توسط کانون اجرا شود.

وی با عنوان این مطلب که کمک گرفتن از کودکان و نوجوانان توانمند که اکثرا از چهره های ملی ، بین المللی و هنرمند هستند،از افتخارات کانون استان ایلام است، افزود: با توجه به شناختی که از این قشر مستعد و هنرمند داریم بخوبی می توانند نقش مشاوران توانمند و پر انرژی ،مدیر کل را در تدوین و ارائه برنامه‌های مورد نظرشان داشته باشند.

وی با تأکید بر دادن حس اعتماد به نفس به کودکان و نوجوانان و تشویق آنها در جهت پیشبرد اهدافشان ،گفت: این کودکان و نوجوانان که در اصل مشاور مدیر کل هستند ، در مراکز خود با ارتباط موثر با دیگر اعضاء ،نیازها و توقعات آنها را در جلساتی که با مدیر برگزار می شود مطرح می کنند و ما نیز بر حسب وظیفه به خواسته های آنها توجه و تا حد ممکن توقعات آنها را برطرف می کنیم.

این مسئول با ابراز خرسندی از ارتباط موثر و تعامل دوسویه ای که با کودکان و نوجوانان نخبه استان شکل گرفته،افزود: بسیاری از این کودکان و نوجوانان در کارهای مختلف هنری آموزش دیده اند و اکنون با ارائه هنر خود به کمک کانون آمده اند و در کارهایی مانند؛ موشن گرافی،ساخت کلیپ وغیره…به مجموعه کانون کمک می کنند و برای کانون بعنوان خانه دوم خود افتخار می آفرینند.