استاندار ایلام در همایش شهرداران؛

شهردار بسیجی، مردمی و قانونی شهرداریست که  متناسب با اعتبارش برنامه داشته باشد/ شهرداران تیم رسانه ای کار آمد داشته باشند

حسن بهرام نیا با تأکید بر اینکه شهردار بسیجی، مردمی و قانونی شهرداریست که  متناسب با اعتبارش برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشد،گفت: داشتن برنامه های مدون باعث توسعه و پیشرفت استان است و روزمرگی ها باعث رخوت وسستی می شود و استان را از توسعه باز می دارد.

به گزارش شکرستان ،صبح امروز استاندار ایلام در همایش شهرداران با تبریک هفته بسیج ،اظهار داشت: بسیج در راستای خدمت بی منت به مردم و تحقق ارزشهای متعالی دین مبین اسلام و تقویت و تعمیق فرهنگ متعالی بسیج گام بر می دارد.

حسن بهرام نیا با عنوان این مطلب که بسیجیان گرانقدر عملا در طول بیش از ۴ دهه این ارزش های اسلامی و فرهنگ غنی بسیجی را که بر گرفته از دین مبین اسلام و یادگار امام راحل«ره» است ، عملا ساری و جاری کردند، افزود:مقام معظم رهبری می فرمایند؛ بیشتر پیشرفت های کشور مرهون تفکر بسیجی است.

وی با عنوان اینکه حماسه آفرینی بسیج در روزگار سرنوشت ساز دفاع مقدس، ضامن بقاء و حافظ عزت و آزادگی ملت بزرگ ایران اسلامی بوده است ،تصریح کرد: اکنون نیز تفکر بسیجی در هر زمان و مکانی که نیاز باشد با ایثار و از خودگذشتگی در قامت زیبای بسیجیان به عرصه ظهور و بروز می رسد.

استاندار ایلام با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس بسیج تکلیفش حضور در جبهه و دفاع از کشور بود و بعد از جنگ نیز در دوران بازسازی به بهترین شکل ممکن نقش آفرینی کرد ، گفت: بسیج در همه نیازمندی های کشور و در همه حوزه های فرهنگی اجتماعی، سیاسی ، رسانه ای و غیره حضور پر رنگ داشته است.

وی با تاکید بر اینکه اتکاء به بسیجیان در همه عرصه ها مشکل گشا است، تصریح کرد: امروز بزرگترین مقابله با استکبار به فرموده رهبر معظم انقلاب خدمت به مردم و رفع مشکل آنان است.

بهرام نیا با بیان اینکه اتکاء به بسیج اتکاء به بزرگترین ضرورت و مصلحت برای کشور است ،افزود: نگاه ژرف و دور اندیش معمار کبیر انقلاب برای تشکیل این نهاد انقلابی باعث شد تا مردم در مقابل همه تفکرات شوم دشمنان ایستادگی نماید و بسیج بعنوان بازوی قدرتمند نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش آفرین باشد.

استاندار ایلام با بیان اینکه بسیجی محدود به لباس نظامی گری نیست و در هر نقطه ای که ضرورت داشته باشد حاضر می شود خاطر نشان کرد: امروز جنگ ما جنگ نظامی نیست بلکه جنگ رسانه ای است، جنگی که می تواند جای مظلوم و ظالم را با هم عوض کند و امروز این تفکر وظیفه اش مقابله با رسانه های معاند است.

وی با عنوان اینکه بسیج محدود به زمان مکان و جغرافیا نیست ،افزود:بسیج یک تفکر و اعتقاد برگرفته از دین مبین اسلام است که
تعریف واحد ندارد و هر کجا که نیاز به حضور بسیج باشد نقش آفرینی می کند.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه شهردار بسیجی، مردمی و قانونی شهرداریست که  متناسب با اعتبارش برنامه داشته باشد و با روزمرگی خداحافظی کند، افزود: اکثر شهرداران بسیجی هستند و فعالیت های موثری دارند لذا با این رویکرد وظیفه ای که توسط مردم به آنها واگذار شده را با نگاه دور اندیشی و نه مقطعی در رسالتی که به عهده گرفته اند ،نقش خود را بخوبی ایفا کنند.

وی با تقدیر از عملکرد شهرداران ،فرمانداران و ستاد بحران استان در بارندگی های اخیر،خاطر نشان کرد: زیر ساخت های استان ایلام بدون مطالعه ایجاد شده است چون جمعیت استان همان جمعیت پانزده سال پیش است و زیر ساخت ها با افق دور اندیشی در نظر گرفته نشده است لذا در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.

حسن بهرام نیا با اشاره به برگزاری جلسه با دکتر مخبر طی ماه های گذشته و قدردانی از ایشان، عنوان کرد: چندین مصوبه در جلسه با دکتر مخبر تصویب شد که یکی از این مصوبات نبود زیر ساخت های مناسب در استان جهت هدایت روان آب ها ، حجم آب بند ها و سازه های بسیار ناپایدار است.

وی ضمن قدردانی از همکاری و تلاش دکتر مخبر در این زمینه، افزود: ایشان موافقت کردند که اعتبار بازسازی و نوسازی ایلام طی ۳ سال بصورت تامین اعتبار پنجاه درصدی از سوی وزارت نیرو و ۵۰ درصد از سوی برنامه و بودجه تامین شود.

بهرام نیا با اشاره به اینکه ما میراث دار ساخت و ساز های گذشته هستیم اما خوشبختانه بارندگی های اخیر خوب مدیریت شد، یاد آور شد: شهرداران بر اساس اهمیت و متناسب با اعتبارات نوسازی را در دستور کار قرار دهند و انجام نوسازی و زیبا سازی شهر از خصوصیات شهرداری است که دچار روزمرگی نشده است.

استاندار ایلام با تأکید بر اینکه شهردار با برنامه نشاط و سیمای شهری را در نظر می گیرد، افزود: شهرداری که  افق ده ساله شهر سازی را به واسطه طرح جامع و تفصیلی شهر در نظر داشته باشد شهرداری موفق است.

وی افزود: شهرداران می توانند با ایجاد پارکینگ های مناسب و مدیریت ترافیک بسیاری از مشکلات را حل کنند و با ایجاد پارک و فضای سبز به نشاط آوری جامعه کمک کنند،زیرا فضای سبز در آرامش مردم موثر است.

وی با تأکید بر اینکه شهرداران باید با فضای فرهنگی ،اجتماعی، سیاسی و رسانه ای استان هم راستا باشند و  تیم رسانه ای قوی داشته باشند تا عملکرد خود را اطلاع رسانی نمایند،افزود ؛ بعضی از مطالبات ابهامات، شبهات و سیاه نمایی ها در فضای استان ممکن است وجود داشته باشد و شما بواسطه اینکه مشغول به کار هستید نتوانید پاسخگو باشید .

وی با اشاره به اینکه ارزش پاسخگویی به مطالبات همان لحظات اول است ،یاد آور شد  دارای یک تیم رسانه ای قوی باشد تا پاسخگوی شبهات و مطالبات و بعضاً خبرهای مسموم بر گرفته از کینه و کینه توزی هستند

وی با اشاره به کمبود اعتبار شهرداران ،گفت: هنر یک شهردار موفق خلاقیت است. وقتی شهرداری اعتبار و منابع ندارند می تواند با خلاقیت و ذوق منابع پایدار ایجاد کند و از آن استفاده نماید.

شهرداران باید با فضای فرهنگی ،اجتماعی، سیاسی و رسانه ای استان هم راستا باشند و  تیم رسانه ای داشته باشند تا عملکرد خود را اطلاع رسانی نمایند،افزود ؛ بعضی از مطالبات ابهامات، شبهات و سیاه نمایی ها در فضای استان  ممکن است وجود داشته باشد و شهرداران بواسطه اینکه مشغول به کار هستند در زمان مناسب شاید نتوانند پاسخگو باشند اما ارزش پاسخگویی همان لحظه اول است ، بنابراین شهرداران باید دارای یک تیم رسانه ای قوی باشد تا در لحظه پاسخگوی شبهات و مطالبات باشند.