شهرهای استان ایلام فاقد تجهیزات مورد نیاز بیماران کلیوی است

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: یکی از مهمترین نیازهای استان ایلام، ایجاد امکانات و تجهیزات پزشکی ویژه بیماران کلیوی در برخی نقاط استان است در حالی که شهرهای استان فاقد تجهیزات و امکانات برای این بیماران هستند.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین اله نور کریمی‌تبار امروز در بازدید از بخش دیالیز بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام اظهار داشت: در صورت وجود مراکز درمانی ویژه بیماران کلیوی، بیماران شهرستان‌های مختلف استان ایلام در نزدیکترین مرکز درمانی به محل سکونت خود مراجعه و خدمات درمانی دریافت کنند.

وی از مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی خواست، از ظرفیت خیرین سلامت برای ایجاد مراکز درمانی در شهرستان‌های استان استفده و حمایت مالی از بیماران نیازمند در درستور کار قرار دهند، چرا که ورود خیرین به این حوزه برای انجمن و بیماران تاثیرگذار خواهد بود.

کریمی‌تبار یادآور شد: بسیاری از بیماران کلیوی علاوه بر رنج بیماری جسمی، برای مداوا و تهیه داروی خود با مشکل مالی مواجه هستند و مشکل این گروه از افراد به خاطر بیماری و تنگدستی بیشتر است که باید انجمن و خیرین سلامت به این اقشار توجه مضاعفی داشته باشند.

وی ضمن تقدیر از انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان افزود: با توجه به تعداد زیاد بیماران، این انجمن به تنهایی قادر به پاسخگویی نیازهای درمانی آنها نیست و ورود خیرین حوزه سلامت به این بخش ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه  امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی موجود در استان جوابگوی تعداد زیاد بیماران کلیوی نیست، ادامه داد: برخی از بیماران کلیوی به علت نبود یا کمبود تجهیزات و امکانات پزشکی، برای مداوای خود مجبور هستند با پرداخت هزینه‌های گزاف به دیگر استان‌های کشور سفر کنند.

359 بیمار کلیوی در تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایلام هستند

محمدرضا کیخاوندی در این بازید، اظهار داشت: سال گذشته مبلغ 500 میلیون تومان به بیماران تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی کمک شده است.

وی افزود: ماهیانه مبلغ 20 میلیون تومان مستمری به حساب بیمارانی که از لحاظ مالی مشکل دارند واریز می‌شود.

سرپرست انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان ایلام گفت: در حال حاضر 359 بیمار دیالیز و پیوند کلیه در استان وجود دارد که از این تعداد 203 نفر دیالیز و 156 نیز بیمار پیوند کلیه هستند.

وی عنوان داشت: 30 درصد فاکتورهای هزینه درمانی بیماران کلیوی ایلام پرداخت می‌شود.

کیخاوندی عنوان کرد: منابع مالی انجمن از محل درآمد درمانگاه خیریه حضرت زهرا(س) وابسته به انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان تامین می‌شود.

لازم به ذکر است، در جریان بازدید امروز مبلغ 90 میلیون تومان سبد غذایی و نقدی بین بیماران دیالیز ایلام توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی توزیع شد.