صنایع دستی ایلام در کشور برند است و این نشان از هنر و توانمندی بانوان ایلامی دارد

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ایلام، دکتر حسن بهرام نیا صبح امروز جمعه ۴ شهریور در نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با فعالین حوزه زنان و خانواده با بیان اینکه مردم این استان تمدن آفرین هستند و زنان در این امر نقش مهمی ایفا می کنند، گفت: بانوان و زنان این […]

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ایلام، دکتر حسن بهرام نیا صبح امروز جمعه ۴ شهریور در نشست معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با فعالین حوزه زنان و خانواده با بیان اینکه مردم این استان تمدن آفرین هستند و زنان در این امر نقش مهمی ایفا می کنند، گفت: بانوان و زنان این استان، در عرصه های فرهنگی نقش کلیدی و بی بدیلی دارند.

وی در ادامه گفت: زنان این استان در ادوار گذشته به ویژه در دوران ۸ سال دفاع مقدس، نقش مهمی در سطح جامعه و مقابله با مشکلات ایفا کرده اند.

استاندار ایلام با بیان اینکه امروز هم زنان همچنان در عرصه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و تولید همچنان فعال هستند، افزود: امروز زنان استان در حوزه های اقتصادی علی رغم همه کمبودهایی که وجود دارد فعال هستند و با عزت نفس و پشتکاری که در وجود زنان ایلامی وجود دارد، واقعا از هر انگشت زن ایلامی هنر می بارد.

وی با اشاره به اینکه زنان استان ایلام در تولید صنایع دستی یکی از رتبه های برتر در سطح کشور را دارا هستند، ابراز کرد: بانوان و زنان استان در حوزه فرش باقی، فرش نقش برجسته و جاجیم بافی و بسیاری از صنایع دستی در کشور برند هستند.

دکتر بهرام نیا با بیان اینکه توانمندی خواهران خیلی بالاست، اظهار داشت: زنان در حوزه مدیتی توانمندی خود را اثبات نموده اند و بعضاً یک خانم به اندازه ۱۰ نفر از آقایون می تواند نقش آفرین باشد.

وی افزود: اعتراف می کنم آنطوری که باید و شاید نتوانسته‌ایم از ظرفیت بانوان استفاده کنیم ولی با این وجود بخشی از مدیران استان از طیف بانوان استفاده شده است.