طراحی و نظارت از فعالیت های جدی سازمان نظام مهندسی

در دیدار نوروزی هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام با مدیر کل راه و شهر سازی مطرح گردید :تعامل و همکاری بین دو دستگاه باعث پیشرفت کاری شده است .

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام با اشاره به اینکه تعامل و همکاری باعث پیشرفت کاری در این سازمان شده است،گفت: همکاری و هم فکری دو مجموعه باعث افزایش راندمان کاری و توجه به ارباب رجوع شده است.

به گزارش روابط عمومی، عبدالرضا ابوقداره با ارایه گزارشی از اقدامات سازمان در شرایط فعلی کشور، خواستار گسترش همکاری‌های دوجانبه میان این دو دستگاه در زمینه حفظ حقوق بهره برداران و حمایت از اعضا شد.

وی تصریح کرد : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به منظور حمایت از اعضا و حفظ حقوق آنها تلاش می کند با رعایت پروتکل های بهداشتی پاسخگوی مراجعان باشد که خوشبختانه در زمینه تکریم ارباب رجوع با رضایت نسبی روبرو بودیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ایلام با بیان اینکه از بدو فعالیت دور جدید اعضای هیات مدیره سازمان، میان این مجموعه تخصصی و اداره کل راه و شهرسازی تعامل چشمگیری وجود دارد، خاطرنشان کرد: این سازمان همواره از حمایت های این دستگاه برخوردار بوده‌ که این امر در پیشبرد کارها و محقق شدن اهداف آن بسیار اثربخش بوده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با اشاره به اینکه درحال حاضر موضوع طراحی و نظارت از فعالیت های جدی سازمان است، گفت: انتظار می‌رود اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری و حمایت ‌های بیشتر از مجموعه، شاهد پیشرفت سازمان در همه عرصه ها باشیم.

ابوقداره با بیان اینکه هم اکنون دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستان های بدره، سیروان و هلیلان به صورت استیجاری اداره می شود، افزود: انتظار می رود که اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به واگذاری زمین همکاری کند تا شاهد پیشرفت آنها در زمینه های مختلف باشیم.

تهیه مسکن مهندسین عضو سازمان در دستور کار قرار می گیرد.

همچنین مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه تهیه مسکن مهندسین عضو سازمان در دستور کار قرار می گیرد،گفت: در صورت داشتن شرایط و به حد نصاب رسیدن اعضا در قالب نهضت ملی مسکن این موضوع عملیاتی خواهد شد.

عبداله بهادری به حذف نقشه دوم ساختمان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با اجرای کامل این طرح انتظار میرود که شاهد استاندارد سازی طراحی و اجرا در کلیه ساخت و ساز ها باشیم.

وی اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن با بهره گیری از خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اجرایی می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان به تشریح ابزار و راهکارهای توسعه همکاری دو جانبه پرداخت و تصریح کرد: استفاده از خدمات نیروی مهندسی در طرح اقدام ملی مسکن و تمهیداتی برای حضور متخصصان در این طرح و همچنین استفاده از پتانسیل اعضا سازمان در ترویج مقررات ملی ساختمان در سطح استان را در اولویت برنامه‌های امسال قرار خواهیم داد.

بهادری خاطرنشان کرد: حوزه مسکن در سطح کشور و استان موتور محرک توسعه اقتصاد ملی است و  می تواند به صورت گسترده ایجاد اشتغال کند.

مدیر کل راه و شهرسازی اضافه کرد: در زمینه رعایت صرفه جویی انرژی در ساخت و سازها،  ترویج مقررات ملی ساختمان باید فرهنگ سازی بیشتری صورت گیرد و با استفاده از ظرفیت کمیته آموزش و فضای مجازی به سازندگان و بهره‌برداران آموزش‌هایی ارایه شود.