طرح بیت الحسین در شهر مهران و ایلام اجرا می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی با اشاره به اجرای طرح بیت الحسین در شهر مهران و ایلام اظهار داشت: در این طرح برخی شهروندان ایلامی و مهرانی به‌صورت افتخاری در منازل خود پذیرای زائرین هستند که تلاش می‌شود طی سال جاری این منازل سامان‌دهی و مجوزدار شوند.

به گزارش خبرنگار شکرستان، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نجفی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام ، در نشست خبری با جمعی از رسانه‌ها به مناسبت سالروز تشکیل این سازمان رویکرد فرهنگی استان ایلام را مبتنی بر داده های علمی عنوان کرد و گفت : با توجه به داده های علمی ،مطالعات و پژوهش هایی که  مبتنی بر واقعیات است و این دادها را تایید می کند  تصمیمات لازم در راستای تدوین برنامه های فرهنگی گرفته می شود.

وی با اشاره به نقش تبلیغات اسلامی در برنامه‌های فرهنگی و تسهیل سازی برای دیگر دستگاه ها ،عنوان کرد : در این راستا تصمیم گیری های لازم برای اجرای برنامه‌های فرهنگی صورت می گیرد

حجت الاسلام والمسلمین نجفی با اشاره به دیگر رویکرد این نهاد عنوان کرد: بخشی از فعالیتهای این اداره کل با محوریت مجموعه های مردمی پیش  می رود و با پشتیبانی تبلیغات اسلامی ، تسهیل گری و تنظیم گری می توان  ارگان ها را پیش برد.

این مسئول بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی طی اربعین سال گذشته در بحث فضاسازی از جمله نصب بیلبورد، دیوارنویسی و… اقدامات مطلوبی انجام داد و در اربعین سال جاری نیز ارتقاء این اقدامات مورد توجه است.

وی با بیان این‌که تلاش می‌شود طی اربعین سال جاری فضاسازی های سمعی و بصری مورد توجه قرار گیرد افزود: در اربعین سال قبل ۵۰۰ مبلغ در سطح استان فعالیت داشتند که امید است این تعداد برای سال جاری افزایش یابد و یک حوزه مبلغین تخصصی نیز در نظر گرفته شود.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح بیت الحسین در شهر مهران و ایلام اظهار داشت: در این طرح برخی شهروندان ایلامی و مهرانی به‌صورت افتخاری در منازل خود پذیرای زائرین هستند که تلاش می‌شود طی سال جاری این منازل سامان‌دهی و مجوزدار شوند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی اضافه کرد: همچنین تلاش می‌شود از چهره‌های شاخص ذاکرین و سخنران ها در اربعین امسال دعوت شود و در کنار کمیته رسانه اربعین، روایت‌گری فرهنگی رسانه‌ای اربعین نیز مورد توجه قرار گیرد و سوژه‌های فرهنگی اربعین معرفی شوند.

این مسئول با اشاره به این‌که در اربعین سال جاری شاهد برپایی مواکب فرهنگی هستیم خاطرنشان کرد: بدون شک جهت تحقق این مهم از ظرفیت سایر استان‌ها نیز استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی در ادامه به برگزاری لیگ قرآنی آینده سوزان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۲ هزار نفر از سراسر استان در این لیگ شرکت کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام در ادامه به دیگر اقدامات این سازمان طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: اعزام مبلغین در مراسمات مختلف دینی از جمله غدیر، محرم و…، توزیع اقلام مورد نیاز هیئت‌های مذهبی با نرخ دولتی در ایام محرم، اجرای طرح همگام با حضور ۳۰۰ کنش‌گر فرهنگی، سامان‌دهی ائمه جماعات ادارات، اجرای طرح رفیقانه ویژه دختران نوجوان و …. از جمله اقدامات این سازمان در استان است.

نجفی همچنین به برگزاری جشن نیمه شعبان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این جشن ۱۱ ساعته حدود ۲۸ هزار نفر از شهروندان ایلامی شرکت کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ایلام در پایان گفت: جشن غدیر امسال در مصلی بزرگ شهر ایلام برگزار خواهد شد.