طرح” نذر خدمت” در آموزش و پرورش استان ایلام اجرا شد

طرح “نذر خدمت” در استان ایلام با استقبال ۲۶۰ نفر از کارکنان خیر آموزش و پرورش در سطح استان ایلام اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان “علی درویشی ” امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک عید سعید فطر، اظهار داشت: ۸۹ روز از انتصاب بنده بعنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان می گذرد وبا روحیه جهادی همکاران برای جبران کاستی ها، تلاش نمودیم .

وی با بیان اینکه تغییر و تحول در ساختار مدیریتی جزو برنامه های اداره کل آموزش و پرورش استان است، افزود: مدیران آموزش و پرورش باید آینده نگر باشند و اگر فقط امروز را ببینند واز آینده غافل شوند، در آموزش و پرورش استان جایی نخواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام اضافه کرد: تمام مجموعه های اداره باید برنامه ریزی صحیح داشته باشند و براساس سند تحول بنیادین، سند چشم انداز ۲۰ ساله و بیانیه گام دوم انقلاب برنامه های شان را پیش ببرند.

«درویشی» با اشاره به ضرورت ایجاد انگیزه و امید به آینده بویژه در بین دانش آموزان ، گفت: جهاد تبیین که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، باید در آموزش و پرورش بویژه در بین دانش آموزان، نهادینه شود.

وی بیان کرد: برای اجرای عدالت آموزشی در سطح استان، برنامه جامع تهیه شده است و اگر کسی دانش آموزی را که از تحصیل بازمانده شناسایی و به ما معرفی نماید، مبلغ یک میلیون تومان هدیه به او پرداخت می شود.

“علی درویشی ” اضافه کرد: ۳۷ زمین و سالن ورزشی با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان بصورت درون مدرسه ای، در سطح استان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه با جدیت پیگیر اجرای این پروژه ها هستیم، تصریح کرد: برای احداث هر سالن یک میلیارد تومان و برای ایجاد هر چمن مصنوعی ۱۵۰ میلیون تومان بصورت علی الحساب واریز شده است .

وی با عنوان این مطلب که درمانگاه فرهنگیان در حال تکمیل و توسعه است و باشگاه فرهنگیان نیز در حال مرمت و راه اندازی مجدد است افزود: زائرسرای مهران نیز که وضعیت مطلوبی نداشت قبل از عید نوروز امسال افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی ضمن تقدیر از رسانه ها بعنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین خاطر نشان کرد:بازگشایی ۱۰۰ درصدی مدارس را مدیون رسانه ها هستیم و اگر همراهی این قشر نبود، نمی توانستیم این امر را محقق کنیم.

وی افزود: استان ایلام رتبه اول کشوری در زمینه بازگشایی حضوری مدارس پس از کرونا را دارد که با حمایت و اطلاع رسانی رسانه های استان این امر اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه چهار میلیارد ریال از اعتبارات صرف هزینه دانش آموزان بی بضاعت شده، افزود: سه میلیارد تومان تجهیزات کمک آموزشی نیز برای مدارس خریداری شده است.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز اوتیسم برای مدارس استثنایی، راه اندازی مدرسه پیش حرفه ای برای دانش آموزان با نیاز ویژه؛ از دیگر اقدامات این اداره کل در طول این سه ماه بوده است.

“درویشی” گفت : طرح “نذر خدمت” در استان ایلام با استقبال ۲۶۰ نفر از همکاران خیر در سطح استان اجرا شده که در این طرح، هر یک از همکاران کلاس های ویژه ای را برای دانش آموزان بی بضاعت و در مناطق کم برخوردار بصورت رایگان برگزار می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام ادامه داد: تعداد ۱۳ مدرسه استان بصورت کانکسی فعالیت دارد که تا پایان سال با کمک بنیاد برکت و نوسازی مدارس این کانکس ها جمع آوری و مدارس ساختمانی جایگزین انها می شوند.

وی در انتها با اشاره به بیماری کرونا و اظهار تأسف از جانباختن ۵۶ معلم در سطح استان بر اثر ابتلا به این ویروس افزود : خوشبختانه هیچ آمار فوتی برای دانش آموزان در استان بر اثر ویروس کرونا ثبت نشده است.