مدیر کل سازمان تبلیغات استان ایلام ؛

طرح های فرهنگی در امور دینی توسط ارگان‌ها عملیاتی شود

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: طرح های پیش بینی شده توسط نهادها و ارگان های فرهنگی در امور دینی و معنوی بسمت عملیاتی شدن پیش برود و صرفا در قالب طرح ارائه نشود.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام، جلسه کمیته دینی شورای فرهنگ عمومی در سالن جلسات غدیر اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام،در این جلسه با تأکید بر اهتمام و توجه به معنویت و ارزش های معنوی برای به وجود آمدن یک جامعه مترقی اظهار داشت: در حکومت اسلامی توجه به معنویات و ارزشهای دینی برای ساختن جامعه ای سالم که  نشأت گرفته از ایمان ،تقوا و فرهنگ اسلامی باشد ضرورت دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی  افزود:با توجه به آمارهای احصاء شده در واحد های افکار سنجی اداره کل تبلیغات اسلامی ایلام، ضرورت تلاش برای افزایش فعالیت های فرهنگی و دینی بیش از پیش نمایان می شود.

وی اضافه کرد:بنابراین طرح های پیش بینی شده توسط نهادها و ارگان های فرهنگی در امور دینی و معنوی می بایست بسمت عملیاتی شدن پیش برود و صرفا در قالب طرح ارائه نشوند.

وی با تأکید بر اقامه نماز در مساجد تصریح کرد: نهادینه کردن نمازهای جماعت در مساجد و حضور مردم در این سنگر مقدس پیش نیاز گسترش فرهنگ نماز است و باید مجموعه های فرهنگی به سمت فعالیت در مساجد سوق داده شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام تدوین بسته های آموزشی در مورد اقامه نماز برای خانواده ها ،بعنوان کوچکترین واحد اجتماعی که ریشه و اساس تشکیل یک جامعه است را ضرورت عنوان کرد و افزود: آموزش های دینی باید از سنین پایین برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شود تا باورهای دینی در ذهن این قشر تأثیر گذار نهادینه شود.

حجت الاسلام نجفی بر تاثیر رسانه ها در ترویج فرهنگ دینی تاکید کرد و افزود: امروزه با گسترش تکنولوژی و استفاده افراد مختلف مردم از فضای مجازی نقش رسانه های مبتنی بر این فضا، غیرقابل انکار است وضرورت دارد به این مهم توجه ویژه شود.