طرح و پروژه عمرانی دهه فجر در ایلام کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد/ مجموع اعتبار پروژه های عمرانی دهه فجر ایلام ۳ هزار ۶۹۶ میلیارد تومان است

استاندار ایلام گفت:دهه فجر آیینه ای بود که خورشید اسلام در آن درخشید و مردم به واسطه نور آن توانستند بر تاریکی غلبه کنند.

به  گزارش پایگاه خبری شکرستان ،  حسن بهرام نیا روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: این دهه آیینه ای بود که خورشید اسلام در آن درخشید و مردم به واسطه این نورانیت الهی توانستند بر ظلمت و تاریکی ها غلبه پیدا کنند.

وی افزود: در این چهار دهه انقلاب اسلامی با رهبری داهیانه امامین انقلاب و‌ با پشتیبانی مردم به لطف خدا با همدلی و هم آوایی که بین مردم و‌مسولان وجود داشته ملت ایران توانسته است نقشه های دشمنان را نقش بر آب کند.

استاندار ایلام بیان کرد: با کمک و همراهی مردم از پیچ های سخت و خطرناک و با وجود توطئه های دشمنان عبور کرده ایم و امید است که نشاط مادی و معنوی بیش از گذشته با تلاش همه مردم و مسئولان جلوه گر شود.

وی در ادامه با اشاره طرح ها و پروژه های دهه فجر افزود: در دهه فجر امسال ۲۴۸ طرح و پروژه عمرانی با مجموع اعتبار ۳ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان در این استان کلنگ زنی و یا افتتاح خواهد شد که از این تعداد ۲۱۴ طرح افتتاح و ۳۴ طرح نیز کلنگ زنی خواهد شد.

بهرام نیا گفت: از مجموع ۲۴۸ پروژه عمرانی دهه فجر، ۲۸ طرح و پروژه در حوزه راهداری، ۲۱ طرح در حوزه برق رسانی، ۱۱ طرح در حوزه ورزش، حوزه بهداشت و درمان ۱۷ طرح، طرح هادی روستایی ۳۴ طرح، ۱۳ طرح حوزه گازرسانی، ۳۴ طرح حوزه عمران شهری، ۲۴ طرح حوزه احداث مدارس، ۷ طرح و پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

استاندار ایلام در ادامه با اشاره به طرح های اقتصادی دهه فجر نیز افزود: در ایام الله دهه فجر همچنین ۱۰۹ طرح اقتصادی با اشتغالزایی یک هزار ۲۸۸ با اعتباری افزون بر یک هزار و ۱۶۹ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: کل سرمایه گذاری برای طرح های کلان اقتصادی و عمرانی استان ۴ هزار و ۸۶۶ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت شده ازدواج استان تا پایان آذرماه سال‌جاری ، گفت: ۵ هزار ۸۳۱ فقره وام ازدواج از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال‌جاری با اعتباری افزون بر ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که ۸۰ درصد درخواست متقاضیان در خصوص تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.

بهرام نیا ادامه داد: در یکسال گذشته همچنین ۳۶ واحد صنعتی، ۸۵ واحد کشاورزی و ۲ واحد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری احیا شد.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته نیز مجوز ۴۹۲ طرح تولیدی اشتغالزایی کلان و متوسط صادر شده است که از این میزان ۷۷ طرح مورد بهره برداری و مابقی در حال انجام است.

تعهد اشتغال ایلام در سالجاری ۶ هزار ۶۷۱ شغل بود

استاندار ایلام در بخش دوم سخنان خود به میزان ثبت اشتغال ایجاد شده استان اشاره کرد و گفت: تعهد اشتغال ایلام در سالجاری ۶ هزار ۶۷۱ شغل بود که استان ایلام با ۲۲۲ تعهد اشتغال، دو برابر تعهد اشتغال را کسب کرده است و از این حیث رتبه نخست بین استان های سراسر کشور را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: سهم استان از تولید مسکن نیز ۳۲ هزار واحد بود که با اقدامات و تلاش همه جانبه دستگاه های اجرایی مرتبط طی ارزیابی ها در این حوزه رتبه هفتم کشور را کسب کردیم.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره به سفرهای شهرستانی و استمرار برنامه های دیدار چهره به چهره، گفت: ۲۴ برنامه دیدار چهره به چهره با مردم انجام و که از این تعداد ۲ بار از طریق سامانه سامد با مردم گفتگو کردیم.

بهرام نیا بیان داشت: از زمان انتصاب بعنوان استاندار ایلام ۶۹ سفر شهرستانی به ثبت رسید و ۸ نشست خبری با اصحاب رسانه و ۵ دیدار دیپلماتیک داشته ایم.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت سامانه گرمسیری نیز گفت: با رایزنی های انجام گرفته و مکاتبات لازم با معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر جهاد کشاورزی، دستورات لازم برای تعیین تکلیف این پروژه مهم صادر شد و با اجرایی شدن آن حداقل تا مهران، ۱۸ هزار هکتار زیر پوشش آب می رود.

استاندار ایلام با بیان اینکه برای حفظ حقوق شهروندی مردم به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد، گفت: میدان تره بار استان ایلام پس از سالها در ایلام راه اندازی می شود و این میدان میوه و تره بار در کاهش قیمت ها بسیار اثر گذار خواهد بود.

بهرام نیا تاکید کرد: اربعین امسال به واسطه حضور فعال مدیران اجرایی استان و تشکل ها و مردم ها، موجب شد که مقام معظم رهبری از برگزاری این کنگره بزرگ اعلام رضایت داشته باشند.

وی با اشاره به دستاوردها احصا شده در اربعین، گفت: امسال میزان تصادفات در اربعین در مقایسه با سالهای قبل ۵۰ درصد و میزان تصادفات جاده ای منجر به فوت ۲۳ درصد کاهش یافت.

استاندار ایلام ادامه داد: با تدابیر اتخاذ شده و برنامه ریزی های انجام شده برای نخستین بار مسیر ایلام – مهران یکطرفه نشد.

وی در خصوص کلنگ زنی و افتتاح پروژه های دهه فجر استان، یادآورشد: هیچ پروژه های تا تامین اعتبار نشود کلنگ زنی نخواهد شد و تنها پروژه هایی افتتاح می شوند که عملیات آن تکمیل شده باشند.

استاندار ایلام تاکید کرد: حرف اول را امروز رسانه و فضای می زنند و به وجود رسانه های استان افتخار می کنیم و دست تمامی اصحاب رسانه را به گرمی می فشارم.

بهرام نیا با بیان اینکه درب اتاق استاندار ایلام بر روی همه باز است، گفت: با همه مردم عجین هستیم و به این ویژگی افتخار می کنیم.