فاز اول آبرسانی به مجتمع ماهیزان داجیوند هلیلان با 35 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است

امروز شنبه مورخ 23 اردیبهشت ماه 1402 علی اکبر بسطامی نماینده مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، پرویز ناصری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام، فرماندار هلیلان، معاون بهره برداری توسعه آب و جمعی از مسئولین محلی از مجتمع آبرسانی داجیوند بازدید نمودند.

به گزارش شکرستان از ایلام؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: با درایت و حمایت استاندار محترم و نمایندگان محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی، تمام تلاش مجموعه آبفای استان، ارتقا و بهبود آبرسانی و تامین آب شرب پایدار برای مردم شریف استان است.

پرویز ناصری با اشاره به اجرای فاز اول آبرسانی به مجتمع ماهیزان داجیوند هلیلان یاد آور شد: در سنوات گذشته روستاهای مجتمع ماهیزان داجیوند هلیلان با کمبود آب مواجه بودند، لذا جهت بهبود و ارتقا آبرسانی به این مجتمع، در فاز اول اقداماتی از قبیل: حفر و بهره برداری از یک حلقه چاه آبرفتی به عمق 100 متر با آبدهی ۳۰ لیتر بر ثانیه، احداث خط انتقال بطول بیش از 12 کیلومتر، احداث یک باب مخزن 200 متر مکعبی بتی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه این طرح با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست، افزود: برای فاز اول آبرسانی، اعتباری به مبلغ 250 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افزود: در صورت تأمین اعتبار به موقع، این پروژه تا پایان تیرماه ۱۴۰۲ به اتمام خواهد رسید که جمعیتی بالغ بر ۶۰۰۰ نفر از آب پایدار، بهداشتی و سالم برخوردار خواهند شد.

بسطامی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ضمن قدردانی از فعالیتهای جهادی شرکت آب و فاضلاب استان طی یکسال گذشته برای تامین آب روستاها و شهرهای استان و مدیریت منابع و مصارف، گفت: از هیچ تلاشی برای حمایت و تامین اعتبار پروژه‌های آبرسانی به استان فروگذار نخواهیم کرد.

لازم در ادامه از منطقه زردلان و روستاهای تابعه بازدید بعمل آمد و مسائل و مشکلات آب روستاها مورد بررسی قرار گرفت.