فاز اول سامانه گرمسیری تا سد کنجاچم در دستور کار قرار دارد

معاون عمرانی استاندار ایلام عنوان کرد: ۵۴۵ طرح عمرانی در استان ایلام با اعتباری افزون بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان سعید هژبری روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان در شرکت پتروشیمی چوار بیان داشت: نشست خوبی با تدبیر استاندار در قرارگاه خاتم الانبیاء برگزار که سه پروژه کلان برای استان مشخص شد که مسیر هلیلان به شباب در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: امروز عملیات مطالعات قطعه اول این مسیر هلیلان به شباب انجام شد و فاز اول سامانه گرمسیری تا سد کنجاچم نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: در خصوص اربعین به عنوان یکی از رویکرد های اساسی ۴ جلسه کمیته زیرساخت برگزار شد و برنامه جامعی در سه سطح تدوین شد.

هژبری تاکید کرد: در سفرهای نوروزی ۸ جلسه برگزار شد و به طور روزانه گزارش به وزارت کشور ارسال می شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام تصریح کرد: در ایام سفر ۱۳۱ هزار نفر مسافر وارد استان شد و ۷۰ درصدظرفیت هتل های ما تکمیل شده بود.

وی با اشاره امار تصادفات در ایام نوروز گفت: در تصادفات ۱۶۴ نفر جرحی و ۱۷ نفر فوتی و ۱۰۹ مورد تصادف در ایام نوروز به ثبت رسید که این آمار تصادفات باید کنترل شود.

هژبری بیان داشت: بدنبال هوشمندسازی جاده ها و فرهنگ سازی و رعایت قوانین ترافیکی هستیم.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: ۴۵ درصد بارش در استان نسبت به سال گذشته کاهش داشت و مدیریت منابع آب باید در اولویت اصلی قرار گیرد.

وی یادآور شد: محور ایلام به مهران ، شباب به مهران ، ایلام، بدره، دره شهر یکی از اولویت مهم معاونت حوزه عمرانی این که باید در اسرع وقت این پروژه ها به بهره برداری برسند.

هژبری گفت : شبکه ریلی استان در ۲ نقطه شروع شده ۱۷ کیلومتر در مسیر ایوان به چوار پیمان سپاری شده و با اعتبار ۷۰ میلیارد و دهلران به اندیمشک هم در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه با نهضت ملی مسکن در استان گفت: با نهضت ملی مسکن باید ۳۲ هزار و ۶۰۱ واحد مسکن باید در طی ۴ سال تولید کنیم و تاکنون یک هزار ۸۱۶ نفر ثبت نام شده نهایی هستند که قسط اول خود را واریز کرده اند و برای این افراد هم واحدها تعریف شده است.