فاطمه رستگار از اجرای ویژه برنامه «وهارانه» در نوروزگاه مرکزی شهر ایلام خبر داد

فاطمه رستگار از اجرای ویژه برنامه «وهارانه» در نوروزگاه مرکزی شهر ایلام خبر داد و گفت:این برنامه با هدف ترویج فرهنگ بومی محلی ومعرفی آئین و رسوم بومی محلی به کودکان ونوجوانان اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری شکرستان ،ویژه برنامه مشترک «وهارانه» عصر روز شنبه ۵ فروردین ماه با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام و میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در محل نوروزگاه مرکزی قلعه والی شهر ایلام اجرا شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام هدف از این برنامه را ترویج فرهنگ بومی محلی ومعرفی آئین و رسوم بومی محلی به کودکان ونوجوانان و مهمانان نوروزی عنوان کرد و گفت: استان ایلام دارای طبیعتی زیبا و دیدنی است با فرهنگ، آداب و رسوم متنوع که لازم است کودکان و نوجوانان استان ایلام و دیگر استان ها با سبک زندگی مردم ما و گویش محلی استان آشنا شوند.

وی با تأکید بر اینکه ترویج شادی و نشاط در بین قشر کودک و نوجوان از دیگر اهداف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است،افزود: عصر امروز برنامه های شاد و متنوعی برای قشر مخاطب از جمله ؛قصه گویی به زبان محلی کردی،دلنوشته ادبی،شعرخوانی ،مسابقه،بازی وسرگرمی برای جامعه هدف اجرا شد.

گفتنی است ؛ در این مراسم مسابقات پرهیجان و شادی برای کودکان و نوجوانان توسط اعضاء کودک و نوجوان و مربیان این مجموعه فرهنگی اجرا شد و به برندگان جوایزی اهدا گردید.

لازم به ذکر است به کودکان و نوجوانان حاضر در برنامه تعدادی کتاب از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام اهدا شد.